Zamknij

Orlęta odleciały w katowickim Spodku

17:39, 15.10.2021 | L.N
Skomentuj
REKLAMA

Rozegrany w katowickim Spodku Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym zgromadził na starcie 1200 zawodników z 21 krajów. W zawodach tych z powodzeniem wystartowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate Tradycyjnego Orzeł Września.

W skład reprezentacji klubu weszli: Mateusz Stępniak, Amelia Dermiago, Urszula Szymkowiak, Hanka Szymkowiak, Zuzanna Zdunek, Maja Dusza oraz Aniela Bączkowska. Nasi zawodnicy przywieźli do Wrześni 8 medali, w tym najważniejszy – złoty.

Młode orły startowały w kata (układ) i kumite (walka). Rywalizowały w grupach wiekowych od 8 lat do 12 lat. Podwójnymi medalistami Pucharu Europy Dzieci zostali: Aniela Bączkowska (w kumite I miejsce oraz III miejsce w kata) i Hanna Szymkowiak (II miejsce w kumite i III w kata). Medale na piersi zawiesiły także Zuzanna Zdunek oraz Maja Dusza zajmując III miejsca III w kumite w swoich kategoriach wiekowych. Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się w pierwszych siódemkach swoich kategorii.

Sensei Mariusz Węglewski miał powody do dumy. Podwójnej dumy, bo sam w kategorii wiekowej 50+ został mistrzem Europy zarówno w kata, jak i w kumite. O osiągnięciu trenera piszemy obszernie w dzisiejszym (piątek, 15 października) wydaniu „WW”.

(L.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%