Trzech Króli pobieżeli do Barczyzny

13:17, 07.01.2022 . Aktualizacja: 13:17, 07.01.2022

Szóstą edycję Biegu Trzech Króli rozegrano na ziemi nekielskiej. Imprezę ukończyło 155 zawodników.

Organizatorzy limit startujących zawiesili na poziomie 250 biegaczy. Tylu zawodników nie pojawiło się jednak w pobliżu Hotelu Barczyzna, gdzie usytuowano zarówno start, jak i metę. Ostatecznie sklasyfikowano 155 śmiałków.

Dziesięciokilometrową leśną trasę najszybciej pokonał Patryk Bogucki. Biegacz z Gniezna uzyskał czas 36:41 min i zaledwie o dziewięć sekund wyprzedził mieszkającego we Wrześni, choć reprezentującego klub Altom Gniezno, Bartosza Aleksandrowicza.Wielokrotny triumfator Roman Kłosowski z Białężyc i reprezentujący Night Runner Września musiał zadowolić się tym razem czwartą lokatą (37:49 min). Czterech następnych biegaczy (Przemysław Filipiak, Marcin Długosz, Jacek Karbowiak i Sebastian Kozłowski) także pochodzi z powiatu wrzesińskiego.

Najlepszą kobietą (23. miejsce w generalce) okazałą się Marzena Siwińska z Czerniejewa (42:28 min). Najszybszą zawodniczką z naszego powiatu została wrześnianka Karolina Wotyś (45:17 min – czwarta wśród kobiet), a drugą neklanka Żaneta Obara (48:16 min).