Emocje w Nekli. Półfinał nie dla Mileszy

09:04, 24.01.2023 . Aktualizacja: 13:02, 24.01.2023

Siatkarki Mileszy Targowa Górka przegrały drugi ćwierćfinałowy mecz III ligi kobiet. Nasz zawodniczki w sobotni wieczór musiały uznać wyższość SKS Murowana Goślina.

W pierwszym wyjazdowym meczu mileszanki przegrały 0:3. W rewanżowym meczu w Nekli musiały wygrać 3:0 lub 3:1, by doprowadzić do „złotego seta”, by awansować do najlepszej czwórki.

Początek pojedynku nie napawał optymistycznie. Nasz siatkarki przegrały pierwszą partię do 19, ale nie podcięło to ich skrzydeł.

- Z każdą akcją coraz lepiej funkcjonowała gra blok-obrona oraz zdecydowanie poprawiła się skuteczność w kontrataku, co dało nam zwycięstwo w dwóch kolejnych odsłonach meczu 25:19 i 25:23 – relacjonuje działacz Mileszy.

Niestety, set, który mógł dać nadzieję na odwrócenie losów rywalizacji, nie wyszedł dziewczynom. Przy wyniku 12:12 miały problemy z przyjęciem trudnej zagrywki. Rywalki odskoczyły na odległość kilku punktów i w konsekwencji wygrały seta. Sprawa dwumeczu była przesądzona, dlatego w tajbreku nie było już walki.

III liga, Milesza Targowa Górka – SKS Murowana Goślina 2:3 (19:25, 25:19, 25:23, 17:25, 1:15)

Jedyny nasz siatkarki zespół kobiet powalczy teraz o piąte miejsce w rozgrywkach III ligi. Rywalem dziewczyn Mileszy będzie UKS ZSMS Poznań lub SPS ProBox Volley Piła. Dwumecz rozegrany zostanie w lutym.