Decydowały końcówki setów. Krispol uległ

21:01, 11.12.2021 . Aktualizacja: 21:01, 11.12.2021

W sobotnie późne popołudnie wrzesińscy siatkarze przegrali pojedynek z liderem I ligi BBTS Bielsko-Biała. Mecz trzymał w emocjach przez cztery sety.

Już pierwszy set pokazał, że pomarańczowi nie zamierzają szybko składać broni. Gdy wyszli na trzypunktowe prowadzenie (14:11), goście szybko posiłkowali się czasem. Wrześnianie wygrywali przechodząc do końcówki. Od ostatniego prowadzenia 21:20 przegrali jednak cztery punkty i partia padłą łupem bielszczan.

W drugiej odsłonie dominowali siatkarze trenera Mariana Kardasa. Po bloku Mateusza Łysikowskiego Krispol prowadził 9:5. Co prawda goście wyrównali już w połowie partii (13:13), ale po kontrze wieńczonej atakiem ze środka Roberta Brzóstowicza było 17:14 i tę przewagę udało się już spokojnie kontrolować.

W dwóch pierwszy setach Piotr Lipiński grał sporo środkiem, w kolejnych ciężar zdobywania punktów spoczął jednak na skrzydłowych. Wielka szkoda, bo była okazja by pierwszy raz w historii Krispolu dwóch rodowitych wrześnian miało dwucyfrową zdobycz.

Gdy w trzecim secie podbity został Adrian Kopij, a Tomasz Piotrowski skończył kontrę, BBTS objął czteropunktową przewagę (9:5). Niestety, goście podjęli i innych naszych siatkarzy, toteż przewaga szybko rosła (17:10). W końcówce udało się ją tylko częściowo zniwelować.

Czwarta odsłona okazałą się ostatnią. Rywale prowadzili kilkoma punktami, ale w połowie seta udało się ich dopaść, a po bloku Lipińskiego nawet wyjść na prowadzenie (17:16). Końcówka należała jednak do przyjezdnych.

Krispol przegrał po walce, mając po drugiej stronie siatki rywala aspirującego do awansu. MVP został bielszczanin Wojciech Siek. Najlepszym naszym siatkarzem wybrano Roberta Brzóstowicza. Słabsze zawody rozegrał Mateusz Linda, miał jednak skutecznego zmiennika w osobie Pawła Cieślika. Dobrą statystyką w przyjęciu mógł popisać się libero Bartosz Zieliński. Niestety, nie przełożyło się to na punktową zdobycz.

I liga, Krispol Września – BBTS Bielsko-Biała 1:3 (23:25, 25:20, 21:25, 22:25)
Krispol: Lipiński (3 pkt), Linda (3), Brzóstowicz (11), Jankowski (9), Łysikowski (9), Kopij (16), Zieliński (libero) oraz Cieślik (13), Bączek (1), Rymarski, Kopyść, Wachowicz.