Triumfalny powrót z Głogowa. Trzy punkty nasze!

19:54, 16.10.2021 L.N Aktualizacja: 21:02, 16.10.2021

Siatkarze Krispolu odnieśli drugie zwycięstwo w tegorocznym sezonie. Drugie wyjazdowe. W sobotę w Głogowie nie oddali Chrobremu nawet seta.

Głogowianie do pojedynku z Krispolem rozegrali trzy mecze. Wszystkie kończyły się wynikiem 3:0. Chrobry dwukrotnie wygrywał u siebie, a przegrał spotkanie wyjazdowe. Największym atutem naszego rywala miał być ich atakujący, 34-letni Bartosz Janeczek. 29 punktów w trzysetowym pojedynku z Olimpią Sulęcin musiało budzić szacunek. Choć nie on zasłużył wówczas na tytuł MVP. Statuetkę otrzymał były krispolowiec, rozgrywający Krzysztof Antosik. Można było się domyślać, że na powstrzymaniu atakującego miała opierać się taktyka pomarańczowych.

Inauguracyjny set rozpoczął się dla nas pomyślnie. Po ataku Konrada Bączka, a w następnych akcjach dwóch blokach tego zawodnika, Krispol prowadził 9:7. Gospodarze kilkukrotnie potrafili wyrównywać, jednak zawsze napotykali na odpowiedź wrześnian. Od wyniku 17:17 nasi siatkarze zdobyli cztery kolejne piłki, głogowianie wyrównali na 22:22, ale ostatecznie to pomarańczowi wygrali partię.

Druga odsłona była wyrównana tylko do jej połowy. Od remisu 14:14 podopieczni trenera Mariana Kardasa włączyli czwarty bieg, zdobyli sześć kolejnych oczek, głównie dzięki zagrywce Mateusza Łysikowskiego. Nasz przyjmujący dostąpił też zaszczytu zakończenia seta – tym razem blokiem.

W trzeciej odsłonie to siatkarze Chrobrego prowadzili jednym, dwoma punktami. Po asie Pawła Cieślika Krispol wyrównał na 15:15. Gospodarze wzięli czas. Poskutkowało. Cieślik najpierw zepsuł serwis, a za chwilę popełnił błąd w ataku i wszystko wróciło do normy. Na chwilę. Antosik zaczął forsować grę przez Janeczka, a nasi siatkarze zaczęli go blokować. Piotr Lipiński zaczął, a po chwili dwa razy uczynił to Konrad Jankowski. Za drugim meczbolem Cieślik zamknął mecz skutecznym atakiem.

Drugie zwycięstwo stało się faktem, a trzy cenne punkty pojechały do Wrześni. MVP okrzyknięto Mateusza Łysikowskiego. Pomarańczowi awansowali na ósme miejsce w tabeli.

I liga: Chrobry Głogów – Krispol Września 0:3 (23, 19, 23)

Krispol: Lipiński, Linda, Jankowski, Bączek, Łysikowski, Kopij i Zieliński (libero) oraz Brzóstowicz, Cieślik, Wachowicz

Kolejny pojedynek ligowy Krispol zagra już w najbliższy czwartek 21 października we własnej hali z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Ponieważ mecz będzie transmitowany przez Polsat Sport, jego początek wyznaczono na 20.30.