Zamknij

Turniej powrotów na piaszczyste boiska

13:54, 12.07.2021 | L.N
Skomentuj
REKLAMA

W miniony weekend boiska WOSR przy Gnieźnieńskiej wzięli w posiadanie plażowicze. W Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Wrześni wzięły udział 22 pary obojga płci.

 

W turnieju kobiet wystartowały jedynie cztery duety, ale nieliczni kibice byli świadkami wielkiego powrotu. W zawodach triumfował Maryna Wardak z Iloną Zielińską-Czubek, siatkarki, które z innymi partnerkami, ale też tworząc jedną parę, rządziły w Polsce na piaszczystym boisku dekadę temu. Drugie miejsce przypadło juniorkom Natalii Kaniewskiej i Wiktorii Jagodzińskiej, a trzecie jeszcze młodszym miłosławiankom Urszuli Jerzykiewicz i Nikoli Metler.

Ilona Zielińska i Martyna Wardak zmierzyły się z sobą w mikstach. W tym turnieju wygrała ta pierwsza w duecie z Piotrem Szadym. Ta druga w parze z Robertem Wardakiem zadowoliła się drugą lokatą.

Turnieje z udziałem pań miały miejsce w niedzielę, w sobotę zaś walczyli mężczyźni w trzech kategoriach. W najbardziej prestiżowym turnieju open zwyciężyła para Marcin Wlazik – Przemysław Lisiecki, którzy po tajbreku pokonali byłych środkowych Krispolu Tomasza Koteckiego i Adama Józefczaka.

W turniejach 50+ (każdy z partnerów musiał mieć skończone 50 lat) i 45+ wrześnianie musieli zadowolić się drugimi miejscami. W dodatku połowicznie, bo ich partnerzy byli „ze świata”. W starszej kategorii drugi stopień przypadł Danielowi Więckowi, a w odrobinę młodszej kategorii Krzysztofowi Witczakowi.

(L.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%