Psychikę reperują punkty. Victoria odetchnęła

18:37, 07.05.2022 . Aktualizacja: 18:38, 07.05.2022

Wrzesińscy czwartoligowcy w sobotnie popołudnie ograli rywali z Kalisza. Wygrana nie była jednak efektowna.

Rezerwy KKS 1925 Kalisz przyjechały do Wrześni bez jakichkolwiek wzmocnień ze strony swojego pierwszego zespołu. Broniący się przed spadkiem z II ligi I KKS ledwie godzinę później rozpoczynał mecz z Garbarnią Kraków i musiał mieć w swoim składzie wszystkich liczących się piłkarzy.

Młodzi czwartoligowi kaliszanie w sobotę nie chcieli ustąpić pola Victorii. Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy. Wszystko co najlepsze dla wrześnian zadziało się na początku drugiej odsłony. Victoria strzeliła dwa gole i to w odstępie ledwie siedmiu minut. Piłkarzy trenera Tomasza Krzyżkowiaka na prowadzenie wyprowadził Jakub Groszkowski (56. min). Na 2:0 podwyższył Hubert Szaufer (63.). Kontaktowego gola goście zdobyli już w 73. min, ale na więcej tego dnia ni było ich już stać. Trzy punkty pozostały we Wrześni. Ważniejsze jednak, że wygrana podreperuje mocno nadszarpniętą psychikę piłkarzy

Victorii.IV liga, Victoria Września – KKS 1925 II Kalisz 2:1 (0:0)

Wyjściowy skład Victorii: Nowicki – Kwiatkowski, Kruszyński, Marecki – Asani, Krawczyński, Szaufer, Groszkowski, Szczublewski – Wolniewicz, Tayachi