Zamknij

Decydował jeden gol. Sołeczno mistrzem

12:23, 30.09.2021 | L.N
Skomentuj
REKLAMA

W minioną niedzielę na kameralnym boisku w Chociczy Wielkiej zakończyła się Letnia Liga LZS. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami emocji nie brakowało do ostatnich minut rozgrywek.

Ostatnia kolejka przewróciła szczyt tabeli. Liderująca drużyna LZS Ostrowo Szlacheckie przegrała mecz z LZS Sołeczno i straciła mistrzowską koronę na rzecz rywala.

Sołecznianie (na zdjęciu z burmistrzem Tomaszem Kałużnym i Piotrem Jędraszakiem) musieli wygrać pojedynek, liderowi wystarczał remis. Już jednak w 8. min Pavlo Iarmoliuk wyprowadził LZS Sołeczno na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Jakub Zakrzewicz. Po zmianie stron ostrowianie zdobyli kontaktową bramkę za sprawą uderzenia z rzutu karnego Macieja Rybackiego. W tym momencie do mistrzostwa brakowało im jednego gola. Zespół z Sołeczna umiejętnie się bronił. Przerywanie akcji rywali okupił co prawda dwoma żółtymi kartkami, ale utrzymał prowadzenie na wagę triumfu w lidze. Ostrowianie, co całkowicie zrozumiałe, byli niepocieszeni. Trzecie miejsce przypadło w udziale LZS Sędziwojewo. Trzy pierwsze drużyny dzielił w tabeli zaledwie jeden punkt. Tak wyrównanych rozgrywek najstarsi górale nie pamiętają.

Po ostatnim meczu ostatniej kolejki Letniej Ligi LZS miało miejsce uroczyste podsumowanie zarówno tych rozgrywek, jak i Halowej Letniej Ligi LZS. Puchary i medale wręczał burmistrz Wrześni Tomasz Kałużny.

Organizatorzy, z Piotrem Jędraszakiem na czele, wybrali najlepszych zawodników turnieju. Nagroda dla najlepszego zawodnika pola przypadła w udziale Maciejowi Rybackiemu z Ostrowa Szlacheckiego. Najlepszym bramkarzem okrzyknięto Dawida Krzyżanowskiego z Sołeczna. Oczywiście uhonorowano też najskuteczniejszego strzelca ligi. Został nim Grzegorz Lipiecki z Węgierek.

Fot. archiwum LZS

(L.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%