Przełamanie. Victoria wraca do żywych

07:44, 21.03.2021 L.N Aktualizacja: 07:45, 21.03.2021

W trzeciej wiosennej kolejce wrzesińscy czwartoligowcy odnieśli zasłużoną wygraną. W sobotnie popołudnie zaaplikowali trzy gole ósmemu zespołowi rozgrywek.

Po laniu w Nowych Skalmierzycach Victoria chciała zmazać plamę na honorze. Dla Iskry Szydłowo był to trzeci kolejny wyjazdowy mecz tej wiosny. Dwa poprzednie przegrała i mało kto dawał jej szansę na wywiezienie z Wrześni choćby punktu.
Mecz rozpoczął się bardzo spokojnie. Gra toczyła się w większości w środku boiska, a bramkarze mogli opukiwać spokojnie swoje korki o słupki. Około 30. min wrześnianie przycisnęli, przez długi czas oblegali bramkę Iskry, a zwieńczeniem tego okresu był gol… dla gości!
Palce maczał przy nim Piotr Gułajski, a do siatki Tobiasza Nowickiego w 36. min trafił Michał Wawszczak.
Bramka otrzeźwiła wrześnian, którzy jeszcze do przerwy potrafili wyjść na prowadzenie. W 42. min wyrównał z rzutu karnego Mikołaj Jankowski, a w 45. w zamieszaniu podbramkowym umiała znaleźć się Filip Brzostowski.

Po przerwie Victoria kontrolowała wydarzenia na boisku, a zwieńczeniem jej lepszej gry był w 69. min gol Jankowskiego z 25 metrów i rzadkiej urody.- Cieszę się, że drużyna potrafiła szybko zareagować w pierwszej połowie, a podniosła poziom swojej gry w drugiej. Zmiany i roszady na pozycjach przyniosły efekt. Zaczyna to fajnie wyglądać – przekonywał na gorąco prezes Eugeniusz Nowicki.

Victoria Września – Iskra Szydłowo 3:1 (2:1)Ponieważ mecz na szczycie IV ligi Warta Międzychód – Pogoń Nowe Skalmierzyce został przełożony, Victoria wróciła na pozycję wicelidera rozgrywek. Ma tyle samo punktów co liderująca Pogoń, ale jeden mecz rozegrany więcej.