W związku z dramatyczną sytuacją humanitarną w Ukrainie arcybiskup Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński i prymas Polski, wydał komunikat dotyczący organizacji zbiórki ofiar na pomoc dla mieszkańców tego kraju.
Jak podkreśla prymas, w ostatnich tygodniach nasilone bombardowania infrastruktury energetycznej w Ukrainie doprowadziły do przerw w dostawach prądu i ogrzewania. Wielu ludzi zostało pozbawionych podstawowych warunków do życia, co w okresie zimowym stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, zwłaszcza osób starszych i dzieci.
Jedną z najpilniejszych potrzeb jest obecnie zakup generatorów prądu dużej mocy, mobilnych stacji cieplnych oraz innego specjalistycznego sprzętu, który pozwoli zapewnić mieszkańcom Ukrainy dostęp do energii, ogrzewania i możliwości normalnego funkcjonowania mimo trwającej wojny.
W odpowiedzi na te potrzeby arcybiskup Wojciech Polak zarządził przeprowadzenie zbiórki do puszek na terenie całej archidiecezji gnieźnieńskiej. Zbiórka odbędzie się w niedzielę 8 lutego we wszystkich parafiach.
– Wszystkim ludziom dobrej woli, którym nie jest obojętny los naszych wschodnich sąsiadów, serdecznie dziękuję za okazaną pomoc i z serca błogosławię – podkreśla Prymas Polski w swoim komunikacie.
Fot. Archidiecezja Gnieźnieńska
Prosimy o kulturalne komentarze pod artykułem. Unikajmy obraźliwych słów i wulgaryzmów – dyskusja jest o wiele przyjemniejsza i bardziej wartościowa, gdy szanujemy siebie nawzajem.
16 2
Na te generatory, ktore juz mozna kupowac na ukrainskim Olx?🤣
Zanim ktos wyjedzie, ze z ,,ruska onuca", prosze samemu spawdzic
0 6
Te twoje rewelacje już dawno zdementowane. Nie chcesz - nie pomagaj Ukraińcom. Proste.
10 3
To powstrzymam się od komentarzy! Wychodząc naprzeciw prośbom.
Powstrzymam się 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
0 3
Nadal boli?🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
9 1
Trzeba kibicować dwóm stronom konfliktu. I nie przeszkadzać. Kiedyś była już szansa, żeby Niemcy z Rosją Sowiecką wybili się do ostatniego, ale nasze Państwo Podziemne sabotowało tamten konflikt. Wyciągamy wnioski. Niech na Ukrainie ostatni kacap zabije ostatniego banderowca, słabi sąsiedzi są w interesie Polski.
1 1
Trochę to naiwne myślenie jest. Jeśli Rosja pokona Ukrainę, to wcieli do swojej armii kilkaset Ukraińców, aby ich rękoma (i dronami) dokonać inwazji na Polskę gdzieś koło 2030 roku.
8 1
Nikt nikogo nie zmusza do dawania pieniędzy na cokolwiek. Amen.
0 1
Dokładnie
9 1
W życiu nie dam złamanego grosza na skorumpowana Ukraine , po co te zbiórki ?Na polaków bez dachu nad głową niech zbierają a nie na ten niewdzięczny naród
0 3
Jakoś mało życzliwy jesteś... Ale jedna uwaga: te agregaty są przeznaczone dla zmarzniętych Ukraińców, którzy na pewno są ofiarami ruskich nalotów, a być może także skorumpowanych urzędasów.
7 2
Hipokryzji kościoła ciąg dalszy..... Cyt. "W najbliższą niedzielę odbędzie się zbiórka..." natomiast medialny przekaz będzie: "Kościół podarował dla Ukrainy ..... itd." Wstyd panie biskupie - wasza firma leży na pieniądzach, wiecznie żeruje na ludziach zręczne manipulując wiernymi stosując cały wachlarz socjotechnik. Może by tak raz dać coś od siebie, bez zbierania, żebrania , ogrzewania się w świetle kamer i medialnych przekazów.... Pycha kroczy tuż przed upadkiem - takie mądre i życiowe przesłanie na koniec.
2 2
Przez chwilę chciałem się z tobą nie zgodzić i napisać, aby docenić wysiłki biskupów. Ale chyba jednak masz rację. Kościół katolicki w Polsce to bardzo bogata instytucja. Stać ją na to, aby zakupić i wysłać na Ukrainę sporo tych agregatów.
4 1
Wesprę tą wspaniałą inicjatywę najlepiej jak potrafię!
Dobrym słowem i życzeniami powodzenia! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
1 0
Jak nie kabaret to zoo 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wrzesnia.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz