Obiekt w rękach obecnych właścicieli znajduje się od 2021 roku. Powstała koncepcja ponownego zagospodarowania tego budynku. Rozpoczął się remont, którego widocznym efektem jest odnowiona elewacja, nowe okna w budynku oraz uporządkowany teren całej działki. Dysponenci ze względów rodzinnych postanowili jednak sprzedać nieruchomość.
STAN DEWELOPERSKI
Modernizacja była prowadzona również wewnątrz budynku. Prace są zaawansowane. Jak mówi nam Patryk Jaworski, pośrednik nieruchomości z Gniezna, obiekt ten znajduje się obecnie w stanie quasi-deweloperskim.
– Wydane jest pozwolenie na budowę. Mogą tu być zarówno punkty handlowe, jak i usługowe oraz mieszkania. Obiekt znajduje się w sąsiedztwie kompleksu pałacowo-parkowego i kościoła. Myślę, że jest to dobre miejsce np. dla restauracji, punktu weselnego czy kawiarni – zachwala Patryk Jaworski.
Należy dodać, że dotychczasowy inwestor dobudował jedno pomieszczenie na tyłach gorzelni. Na piętrze właściciele planowali wybudować mieszkanie loftowe. Ponadto przy gorzelni znajduje się obszerne podwórze, które otwiera nowe możliwości koncepcyjne. To jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Nekli. Z klimatem.
– Patrzyłem na mapę miasta. Na to, co jest, a czego nie ma. I myślę, że brakuje konkretnego miejsca, do którego można pójść, np. pubu – dodaje pośrednik.
ATUTEM POŁOŻENIE
Stara gorzelnia znajduje się w historycznym centrum Nekli, w dawnym zespole dworskim Żółtowskich.
– Największym atutem tej nieruchomości jest lokalizacja, lokalizacja i – po trzecie – lokalizacja. To miejsce, jeśli przejmie je osoba z kapitałem i wizją, może mieć fajne wykorzystanie – mówi Patryk Jaworski.
Przypomnijmy, że budowla przylega z jednej strony do drogi krajowej nr 92, a z drugiej jest wyjazd na drogę gminną, która sąsiaduje z parkiem. Gdy otworzy się okno, do środka wpada świeże powietrze, widać pełno zieleni, słychać ćwierkające ptaki.
Przy gorzelni znajduje się też miniskrzyżowanie pieszo-rowerowe przez kładkę nad DK92. Mieszkańcy przedostają się tędy na drugą stronę Nekli. W pobliżu jest też kościół. Stąd prosta refleksja, że „potoki ludzkie” mogą tutaj wygenerować ruch i interes.
Przypomnijmy, że gorzelnia powstała pod koniec XIX wieku. W czasie PRL-u funkcjonowała tutaj rozlewnia wód. W końcu XX wieku w budynku były prywatne mieszkania.
Więcej informacji: biuro Jaworski Nieruchomości, tel. 883 199 360.
Poniżej w galerii zdjęć, stan obecny budynku i przykładowa koncepcja zagospodarowania.
Obiekt piękny12:23, 18.04.2025
Ale 10 milionów trzeba zainwestować by to miało sens.
Miejsce 19:32, 18.04.2025
produkcji substancji uzależniającej, silnie toksycznej, niszczącej pijącego i jego otoczenie.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wrzesnia.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
0 0
Spirytus używa się w przemyśle, do produkcji leków, środków dezynfekcyjnych, biopaliw i wielu innych rzeczy, także gorzelnie są jak najbardziej potrzebne.