Zamknij
REKLAMA

Nie w Poznaniu czy Warszawie, ale w Koninie. Psychologia i prawo w WSKM!

11:06, 20.06.2022 |
Skomentuj
REKLAMA

Prawo i Psychologia – to dwa nowe kierunki (jednolite studia magisterskie stacjonarne i niestacjonarne), które od nowego roku akademickiego 2022/2023 uruchomi Wyższa Szkoła Kadr Menedżerskich w Koninie. Trwa rekrutacja. – Zasada jest taka, że student nie do Poznania, Warszawy czy Krakowa, tylko stamtąd wykładowcy tutaj – mówił dr Marek Waszkowiak, rektor WSKM w Koninie.

Najnowszymi kierunkami w Uczelni, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, są Prawo oraz Psychologia. Uczelnia otrzymała zgodę na ich prowadzenie Ministra Edukacji i Nauki.

– Udało się nam stworzyć kadrę na Prawo w moim przekonaniu bardzo dobrze i pewną wizją – mówił dr Marek Waszkowiak, rektor WSKM w Koninie. – Ponieważ studia są tylko kodem dostępu i każdy kto będzie chciał być rasowym prawnikiem, sędzią, prokuratorem, adwokatem czy radcą musi zrobić aplikację, oparliśmy naszą kadrę o sędziów, od sądu rejonowego do Sądu Najwyższego. Są też profesorowie i doktorzy z różnych uniwersytetów w Polsce, prokuratorzy z tytułami i bez, ale też radcy prawni oraz wykładowcy zajmujący się nowymi technologiami.

Na kierunku Psychologia kadrę również tworzyć będą praktycy i ludzie z tytułami.

– Staramy się pokazać specjalistów z wysokiej półki, którzy tworzą teorię a zarazem prowadzą ciekawe praktyki – mówił rektor WSKM. Podkreślając, że w promieniu stu kilometrów nie ma żadnej uczelni, gdzie są kierunki Prawo i Psychologia.

– Staramy się zainteresować Kalisz, północne gminy województwa łódzkiego, Wrześnię, Inowrocław aż po Włocławek, w którym jest najbliższe Prawo – mówił rektor o przyszłych studentach.

WSKM jednak nie tylko nowymi kierunkami może ich do siebie przekonać. Oferta jest bardzo szeroka. To prywatna uczelnia w naszym regionie o największej liczbie kierunków. Pod tym względem spełnia w nadmiarze warunki do stania się akademią.

– Ale na razie chyba jeszcze nie chcemy – dodał rektor. Obecnie w uczelni pracują również wykładowcy z Ukrainy i Białorusi, a także uczy się 50 białoruskich i 40 ukraińskich studentów.

Pracownicy Uczelni informuję, że rekrutacja na studia trwa do 15 września. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Uczelni: www.wskm.edu.pl/kandydaci

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

jakijaki

1 0

minister taka nagroda 12:39, 20.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%