Spotkanie odbędzie się w WOK-u 4 listopada o 18.00.
Tak zapowiadają je organizatorzy:
Woda to podstawowy zasób, bez którego nie będzie możliwy rozwój i normalne funkcjonowanie. Wielkopolska to obszar, który charakteryzuje się trudnymi warunkami hydrologicznymi, a zjawiska suszy nasilają problem niedoboru wód powierzchniowych i podziemnych. A jak jest z zasobami wody we Wrześni i okolicy? Czy możemy spać spokojnie? Czy nasza oczyszczalnia ścieków działa dobrze?
Program konferencji:
18.10: Woda i ścieki w ujęciu naukowo—technicznym (dr. inż. Łukasz Weber - Politechnika Poznańska)
18.40: Jak działa oczyszczalnie ścieków? (mgr inż. Maciej Tłoczek)
19.00: Projekt akweduktu (Piotr Duszyński - prezes Stowarzyszenia Freelab)
19.10: Dyskusja na temat wody i ścieków we Wrześni i gminie
Konferencję udało się zorganizować dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Fot. Projekt Września
H2O12:04, 03.11.2021
Dobrze, że podejmują ten temat i próbują dyskutować.
Wielkopolska stepowi12:37, 03.11.2021
to przyjdę
takie tam 12:51, 03.11.2021
ja tam jestem pewny, że będzie podwyżka opłat ;)
Skąś 13:23, 03.11.2021
muszą się brać pieniądze na takie konferencje 🤣
taki tam 14:03, 03.11.2021
a najsmutniejsze w tym cyrku jest to, że od iluś lat ani rozliczenia opłat, ani blankietów nie przysyłają. Tylko pisemko ala policz se sam, bo teraz odełba tyle i tyle.
Pytań kilka;17:10, 03.11.2021
Jakie były efekty poprzedniej konferencji? Co zyskało środowisko i mieszkańcy (w liczbach) po wcześniejszych dyskusjach? Czy ustalenia po poprzednich spotkaniach są realizowane? Czy ...?
Odpowiedź jedna:23:57, 03.11.2021
A to nie wiesz, prostaczku boży, że nie o to chodzi, by króliczka złapać, ale o to - by go gonić. ;)
Pytań kilka;11:39, 04.11.2021
Jak to zwykle bywa za pieniądze podatnika 🤣😭🤣
mpm19:22, 03.11.2021
I znów zobaczymy 98 zdjęć lansujących członków z PW?
Ola 220:49, 03.11.2021
Dzięki projektowi mamy piękny zalew w Gozdowie
Ala i As00:02, 04.11.2021
Zalew w Gozdowie? A po co?
Czy ktoś kiedykolwiek racjonalnie uzasadnił tę inwestycję? Bo ja słyszałem tylko slogany i magiczne zaklęcia.
Trochę mało, by przekonać "niewiernych Tomaszów", o sceptykach nie wspominając.
Pani Olu 2 07:15, 04.11.2021
Czy skończyła Pani studia geograficzne z specjalizacją hydrologia lub inżynierię i gospodarkę wodną?
Ola 208:20, 04.11.2021
tak
Walenty Szuflada14:05, 04.11.2021
Byla dziura ozonowa,globalne ocieplenie, teraz zmiany klimatu.Jak ktoś nie wie o co chodzi to chodzi o wielką kasę
wiecznie_wkurzony08:49, 05.11.2021
Jedyne co mogłoby mnie przekonać do sensowności i zasadności tej konferencji to ROZLICZENIE tej dotacji 🙄.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wrzesnia.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz