Kultura

Zamknij

Woda i ścieki w gminie Września. Kolejna konferencja o klimacie

J.G 11:49, 03.11.2021 Aktualizacja: 09:44, 12.10.2025
15 Woda i ścieki w gminie Września. Kolejna konferencja o klimacie

Projekt Września organizuje trzecią już konferencję poświęconą zmianom klimatycznych. Tym razem tematem będzie gospodarowanie wodą i ściekami w gminie Września.

Spotkanie odbędzie się w WOK-u 4 listopada o 18.00.

Tak zapowiadają je organizatorzy:

Woda to podstawowy zasób, bez którego nie będzie możliwy rozwój i normalne funkcjonowanie. Wielkopolska to obszar, który charakteryzuje się trudnymi warunkami hydrologicznymi, a zjawiska suszy nasilają problem niedoboru wód powierzchniowych i podziemnych. A jak jest z zasobami wody we Wrześni i okolicy? Czy możemy spać spokojnie? Czy nasza oczyszczalnia ścieków działa dobrze?

Program konferencji:

18.10: Woda i ścieki w ujęciu naukowo—technicznym (dr. inż. Łukasz Weber - Politechnika Poznańska)

18.40: Jak działa oczyszczalnie ścieków? (mgr inż. Maciej Tłoczek)

19.00: Projekt akweduktu (Piotr Duszyński - prezes Stowarzyszenia Freelab)

19.10: Dyskusja na temat wody i ścieków we Wrześni i gminie

Konferencję udało się zorganizować dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Fot. Projekt Września

(J.G)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (15)

H2OH2O

5 10

Dobrze, że podejmują ten temat i próbują dyskutować.

12:04, 03.11.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wielkopolska stepowiWielkopolska stepowi

4 8

to przyjdę

12:37, 03.11.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

takie tam takie tam

8 5

ja tam jestem pewny, że będzie podwyżka opłat ;)

12:51, 03.11.2021
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

Skąś Skąś

6 5

muszą się brać pieniądze na takie konferencje 🤣

13:23, 03.11.2021

taki tam taki tam

3 7

a najsmutniejsze w tym cyrku jest to, że od iluś lat ani rozliczenia opłat, ani blankietów nie przysyłają. Tylko pisemko ala policz se sam, bo teraz odełba tyle i tyle.

14:03, 03.11.2021

Pytań kilka;Pytań kilka;

9 3

Jakie były efekty poprzedniej konferencji? Co zyskało środowisko i mieszkańcy (w liczbach) po wcześniejszych dyskusjach? Czy ustalenia po poprzednich spotkaniach są realizowane? Czy ...?

17:10, 03.11.2021
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

Odpowiedź jedna:Odpowiedź jedna:

4 4

A to nie wiesz, prostaczku boży, że nie o to chodzi, by króliczka złapać, ale o to - by go gonić. ;)

23:57, 03.11.2021

Pytań kilka;Pytań kilka;

2 2

Jak to zwykle bywa za pieniądze podatnika 🤣😭🤣

11:39, 04.11.2021

mpmmpm

10 3

I znów zobaczymy 98 zdjęć lansujących członków z PW?

19:22, 03.11.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ola 2Ola 2

1 6

Dzięki projektowi mamy piękny zalew w Gozdowie

20:49, 03.11.2021
Wyświetl odpowiedzi:3
Odpowiedz

Ala i AsAla i As

6 1

Zalew w Gozdowie? A po co?
Czy ktoś kiedykolwiek racjonalnie uzasadnił tę inwestycję? Bo ja słyszałem tylko slogany i magiczne zaklęcia.
Trochę mało, by przekonać "niewiernych Tomaszów", o sceptykach nie wspominając.

00:02, 04.11.2021

Pani Olu 2 Pani Olu 2

4 1

Czy skończyła Pani studia geograficzne z specjalizacją hydrologia lub inżynierię i gospodarkę wodną?

07:15, 04.11.2021

Ola 2Ola 2

1 3

tak

08:20, 04.11.2021

Walenty SzufladaWalenty Szuflada

2 3

Byla dziura ozonowa,globalne ocieplenie, teraz zmiany klimatu.Jak ktoś nie wie o co chodzi to chodzi o wielką kasę

14:05, 04.11.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

wiecznie_wkurzonywiecznie_wkurzony

0 1

Jedyne co mogłoby mnie przekonać do sensowności i zasadności tej konferencji to ROZLICZENIE tej dotacji 🙄.

08:49, 05.11.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wrzesnia.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%