Kultura

Zamknij

Święto literatury w stylu retro. Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” w Kołaczkowie

17:59, 08.09.2018 Aktualizacja: 22:41, 22.10.2025
2 Święto literatury w stylu retro. Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” w Kołaczkowie

W pałacu Reymonta w Kołaczkowie odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. W rolach głównych wystąpili uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury. Przedsięwzięcie przygotowała Joanna Wojciuch, polonistka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kołaczkowie we współpracy z GOK-iem.

Było to święto literatury. Uroczystość miała dopracowany scenariusz, reżyserię i scenografię. Grupa osób czytających przeniosła się w lata 20. XX wieku. Panie przybrały opaski z piórami i korale, a panowie gustowne garnitury. W takich anturażu wątki melodramatyczne powieści były bardzo przekonujące. Dlatego czytający zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Organizatorom udało się zaangażować do projektu prawie wszystkie szkoły oraz zaprosić gości specjalnych.

Szkoła Podstawowa w Bieganowie

Lilianna Wolna, Patrycja Gierszewska, Julia Kwiatkowska, Olga Górska,Roksana Szczudlak.

Szkoła Podstawowa w Sokolnikach

Magdalena Rzepka, Jagoda Bartkowiak, Olga Kosmala, Mateusz Kwiatkowski, Kamil Szczepaniak.

[[ankieta2]]

Społeczna Szkoła Podstawowa we Wszemborzu

Iwona Waszak, Joanna Waszak, Dominika Przydryga, Wiktoria Wysakowska.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kołaczkowie

Joanna Wojciuch, Dariusz Pera, Klaudia Juszczak, Zuzanna Błaszak, Bogumiła Pocztarek, Julia Łyskawa, Julita Majchrzak, Katarzyna Podlewska, Gaja Szatkowska, Kamil Szczublewski, Mateusz Koszarek, Kacper Patrzek, Kacper Walczak, Adrian Plewiński.

[YT]Fh-8tfAdarI[/YT]

Goście honorowi

Eugeniusz Plewiński, Klaudia Kubiak Radio Września, Mateusz Maserak Starostwo Powiatowe we Wrześni, Anna Janasik i Bernadeta Budaszewska GOK.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (2)

pisiorpisior

0 0

Po co to komu? Ja już mam dość tego patriotycznego zadęcia.

17:31, 09.09.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wrzesnia.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%