Zamknij

Razem dla Tymka! Pełen emocji koncert dla małego mieszkańca Słupcy

00:23, 24.01.2022 | J.G.
Skomentuj
REKLAMA

23 stycznia w WOK-u odbył się koncert  charytatywny „Razem dla Tymka”. Podczas imprezy zbierano pieniądze na terapię genową dla małego mieszkańca Słupcy chorego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA).

Tymek ma trzy miesiące. Chorobę wykryto u niego tuż po narodzinach, podczas badań przesiewowych. Obecnie chłopczyk otrzymuje jedyny w Polsce lek refundowany. Zatrzymuje on chorobę, ale musi być podawany regularnie do końca życia w znieczuleniu. Rodzice obawiają się nie tylko objawów choroby, ale też skutków ubocznych.

Szansą dla Tymka jest terapia genowa polegająca na podaniu nierefundowanego w naszym kraju leku. Jest on rekomendowany w leczeniu małych dzieci, na początkowym etapie choroby. Jego zaletą jest to, że wystarczy tylko jedna dawka.

Problemem jest cena. Lek kosztuje aż 9,5 mln zł! Rodzice Tymka nie są w stanie zebrać samodzielnie takiej kwoty. Pomagają nie tylko mieszkańcy rodzinnej Słupcy,  ale też sąsiednie miasta, m.in. Września.

Koncert w WOK-u zorganizowały Beata Jankowiak, działaczka społeczna z Wrześni oraz Anna Waszak, ciocia Tymka, także mieszkanka naszego miasta.

Wystąpili: doskonała skrzypaczka Re Violin, Iga Iglewska i Zuzanna Gabruk, młode uzdolnione wokalistki, przebojowa mezzosopranistka Izabela Metler z towarzyszeniem pianistki Izabeli Górskiej, Maciej Lutowski i Grzegorz Adamski, muzycy z rosyjską dusza i cygańską fantazją oraz gwiazdy „Voice of Senior” – Barbara Parzęczewska i Ewa Olszewska.

.

Koncert poprowadzili Angelika Osiewicz Radosław Karbowiak. Gościem specjalnym był tata Tymka.

Odbyły się też licytacje gadżetów, obrazów i usług. Najwięcej publiczność była skłonna dać za piłkę z podpisem Łukasza Piszczka oraz wygodny fotel „uszak”. Ostatecznie piłka „poszła” ona za 620 zł,  a mebel za 680 zł.

W holu WOK-u stanęła mobilna kawiarenka, w której można było kupić domowe ciasto. Oczywiście, cały dochód przeznaczony będzie dla Tymka.

Chłopcu można pomóc: TU.

Cały czas trwają też internetowe licytacje. Znajdziemy je: TUTAJ.

(J.G.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%