Zamknij

Palone siano i pyry na sto sposobów. Smaczne świętowanie w parku

23:25, 12.09.2021 | J.G
Skomentuj
REKLAMA

To była prawdziwa uczta! 12 września przy amfiteatrze odbyła się druga edycja Powiatowego Święta Smaków, imprezy promującej regionalną kuchnię.

Wszyscy, którzy w niedzielne popołudnie wybrali się do parku mogli spróbować specjałów przygotowanych przez lokalne koła gospodyń wiejskich. Symboliczne kilka złotych kosztowały dania, z których spokojnie dałoby się ułożyć kilkudaniowy obiad. Coś dla siebie znaleźli zarówno wegetarianie, jak i mięsożercy.

Jak na Wielkopolskę przystało królowały potrawy z pyrów, ale nie zabrakło też sałatek, pierogów, dżemów, ciast i innych przysmaków.

Obok gospodyń swoje stoiska rozstawili lokalni producenci żywności, którzy sprzedawali chleb, wędliny, pieczywo, sery, oleje i soki. Okazało się, że dobrych, naturalnych produktów wcale nie trzeba szukać daleko.

W parku pojawiła się także otwarta kuchnia, w której gotowali m.in. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Wśród serwowanych dań była pyra z gzikiem oraz dania z grzybami.

Atrakcją, na którą wszyscy czekali z niecierpliwością stanowiły pokazy kulinarne Karola Okrasy. Znany kucharz przygotował m.in. łososia,  którego uwędził w 30 sekund wykorzystując palone siano.

Okrasa gotując opowiadał o polskiej kuchni i sposobach na wzbogacenie smaku tradycyjnych dań. Publiczność była zachwycona gawędami i smakiem potraw, które w małych, degustacyjnych porcjach rozdawane były po pokazie.

Między sesjami gotowania kucharz znalazł czas na pozowania do zdjęć i rozmowy z fanami.

Impreza miała też element rywalizacji. Odbył się konkurs dla kół gospodyń wiejskich. Dania oceniało jury, któremu przewodniczył sam Karol Okrasa. Mistrz nie szczędził naszym kucharkom pochwał.

Pierwsze miejsce zajęły panie z KGW Sokolniki, drugie - KGW Orzechowianki, a trzecie - KGW Dolina Wrześnicy.

Imprezę zorganizował Powiat Wrzesiński. Przypomnijmy, że pierwsza edycja Powiatowego Święta Smaków odbyła się dwa lata temu. Gościł na niej Robert Makłowicz.

Więcej – w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”.

(J.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

NowyNowy

3 2

Bardzo fajne wydarzenie. Brawo Września! Pan Karol Okrasa super człowiek. 07:27, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SKIMSKIM

4 2

I tak na naszych stołach królują marketowe śmieci ( bo jedzeniem tego chłamu nie można nazwać). Gdyby instytucje typu sanepid wykonywały uczciwie swoją pracę, sporo oszczędzilibyśmy na naszym zdrowiu. Najwyraźniej wystarczy kilka kopert i nie ma tematu. 08:47, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kierowca Kierowca

3 0

Za dwa lata przyjedzie pewnie Geslerowa. 10:47, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

w kratkę w kratkę

2 0

I będzie premia, będą nagrody ! plan wykonany 20:29, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%