Zamknij

Kaniów z Nagrodą Publiczności wrzesińskiego festiwalu orkiestr

22:11, 05.09.2021 | D.I
Skomentuj
REKLAMA

Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie zaskarbiła sobie największą sympatię wrzesińskiej publiczności. Dwudniowy festiwal zakończył się wielkim występem wszystkich siedmiu zespołów.

Przypomnijmy, że w tym roku jubileuszowy festiwal przyjechały orkiestry z Dąbrowy Zielonej, Kaniowa, Kozienic, Rajska, Tłuszcza i Żytna. W pierwszym dniu imprezy w sobotę 4 września zespoły wystąpiły nad zalewem Lipówka, a wrzesińska orkiestra zagrała w amfiteatrze z Kubą Badachem w ramach obchodów swojego 25-lecia i 35-lecia pracy artystycznej kapelmistrza Jacka Rybczyńskiego.

Drugi dzień festiwalu rozpoczął się od przemarszów ul. Jana Pawła II na rynek. Tam, w tradycyjnie gęstym tłumie widzów, odbył się krótki koncert z pokazami tanecznymi.Ostatnim punktem programu były występy na amfiteatrze. Każdy zespół miał pół godziny, by przekonać do siebie publiczność.

Orkiestry prezentowały się w bardzo różnorodnym repertuarze, często wystawiając swoich solistów i wokalistów. Furorę zrobił zwłaszcza parodysta Zenka Martyniuka z Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Rajsku w utworze "Przez twe oczy zielone".

Po występach burmistrz Wrześni Tomasz Kałużny wręczył jedyną w tym roku Nagrodę Publiczności przyznaną poprzez internetowe głosowanie. Zwyciężyła Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie. Na wielki finał wszystkie zespoły zagrały razem, a wyglądało i brzmiało to tak:

(D.I)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

puzonpuzon

0 0

WW mogły wręczyć swoją nagrodę za Furorę.A gdzie przeczytać kto prowadził orkiestrę przez pozostałe 10 lat ? 09:20, 06.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%