Zamknij

Kuba Badach na jubileusz Wrzesińskiej Orkiestry Dętej

23:25, 04.09.2021 | D.I
Skomentuj
REKLAMA

Kolejna wielka gwiazda miała okazję się przekonać, że Września to wyjątkowe miejsce na artystycznej mapie Polski. Mamy tu teoretycznie amatorską orkiestrę, która gra i świętuje jak grupa zawodowa.

Koncert z okazji 25-lecia orkiestry i zarazem 35-lecia pracy artystycznej kapelmistrza Jacka Rybczyńskiego odbył się w amfiteatrze z udziałem kompletu publiczności. Prowadził go Andrzej Ogórkiewicz, dawny dziennikarz radiowy, a obecnie dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Suchy Las. Był to drugi punkt XV Wrzesińskiego Festiwalu Orkiestr.

Gwiazdą wieczoru był Kuba Badach, który wspólnie z orkiestrą wykonał utwory z repertuaru własnego oraz Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego, Franka Sinatry i grupy Earth, Wind & Fire. Tym samym dawny lider Poluzjantów dołączył m.in. do Grażyny Łobaszewskiej, Alicji Majewskiej, Krystyny Prońko i Sebastiana Riedla, z którymi wrzesiński zespół występował już wcześniej.

Drugim gościem specjalnym była nasza Izabela Zalewska, zwyciężczyni „Szansy na sukces” i laureatka Nagrody Publiczności na festiwalu w Opolu, a także kierowniczka Wrzesińskiego Chóru Dziecięco-Młodzieżowego. Z powodzeniem zaśpiewała także wielostronnie utalentowana klarnecistka orkiestry, Weronika Klamrzyńska. Na koniec kwiaty, gratulacje i brawa trafiły do kapelmistrza oraz prezesa (i zarazem tubisty) grupy Jana Gibowicza.

Jutrzejszy drugi i ostatni dzień festiwalu rozpocznie się o godz. 15.00 od przemarszów orkiestr ul. Jana Pawła II do rynku. Tam, o godz. 15.30 odbędzie się krótki występ, a pełne koncerty zaproszonych zespołów zaczną się o godz. 17.00 na amfiteatrze. Przypomnijmy, że tegoroczny festiwal nie ma charakteru konkursowego. Jedyną nagrodę przyzna publiczność.

(D.I)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%