Zamknij

O fenomenie serii "365 dni" Blanki Lipińskiej

15:27, 20.04.2021 | D.I
Skomentuj
REKLAMA

Blanka Lipińska to pisarka, której raczej nie trzeba przedstawiać. Początki jej kariery nie wskazywały, że potoczy się ona w tym kierunku. Zaczynała jako wizażystka, później współpracowała z KSW i była menadżerką sopockich klubów. Życiowe perypetie stały się dla niej inspiracją do napisania powieści “365 dni”. Książka doczekała się premiery w 2018 roku i szybko okazała się fenomenem. W tym samym roku została wydana jej kontynuacja, pod tytułem “Ten dzień”, a rok później trzecia część - “Kolejne 365 dni”.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

“365 dni”

Pierwsza część serii opowiada historię Laury Biel. Fabuła toczy się w romantycznych Włoszech, do których główna bohaterka wyjeżdża z partnerem i przyjaciółmi. Nikt nie spodziewał się, że podczas tych wakacji włoski temperament poniesie szefa sycylijskiej mafii aż tak daleko. Massimo Torricelli panuje na całej wyspie, zarządza wieloma przedsiębiorstwami, a jego majątek jest ogromny. W wyniku gangsterskich porachunków zostaje postrzelony. 

W chwili odzyskiwania przytomności w jego wyobraźni pojawia się obraz kobiety. Zakochuje się w niej, zleca namalowanie jej portretów i odnalezienie. Wszystkim wydaje, że to niemożliwe, do czasu, kiedy Laura przylatuje na Sycylię okazuje się urzeczywistnieniem marzeń Włocha. Polka świętuje w hotelu swoje urodziny, pokłócona z chłopakiem upija się, a po przebudzeniu okazuje się, że została porwana. Tak zaczyna się polsko-włoskie “50 twarzy Greya”. Massimo daje Laurze tytułowe 365 dni, cały rok na to, by zakochała się w nim, dopiero po tym czasie może odejść. Początkowa oschła i stonowana Laura, w końcu zakochuje się w mężczyźnie. 

Po drodze nie brakuje pikantnych i brutalnych scen miłosnych. Dla niektórych mogą być kontrowersyjne, jednak zależy to osobistych poglądów i upodobań. Narracja głównie jest prowadzona z perspektywy Laury, jednak chwilami do głosu dochodzi Massimo. Książka jest napisana raczej w prostym i zrozumiałym języku, nie brakuje w niej również wulgaryzmów. Akcja toczy się dynamicznie dlatego mimo gabarytów, można ją “wciągnąć” w jeden wieczór.

“Ten dzień”

Drugi tom to kontynuacja historii pary. Pod całościowym względem językowym i fabularnym obie części są zbliżone. Laura jest przedstawiona z nieco innej perspektywy, pojawiają się postacie drugoplanowe i treść pozwala bliżej przyjrzeć się sycylijskiej mafii. 

“Kolejne 365 dni”

Pikantne powieści Blanki Lipińskiej swoim gorącym debiutem sprawiły, że fani nie mogli czekać dłużej na kolejne perypetie bohaterów. W 2019 ukazała się trzecia część. Pełna zwrotów akcji fabuła stawia związek Laury i Massima pod znakiem zapytania. Co przyniesie na zatem część czwarta cyklu, nad którą już pracuje autorka?

 

(D.I)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%