Zamknij
REKLAMA

Cukrownia w Środzie Wielkopolskiej już pracuje

08.56, 17.09.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Przyczyny ubiegłotygodniowej awarii zostały usunięte, a wszyscy pracownicy czują się dobrze. Cukrownia może działać na pełnych obrotach. 16 września w tym rejonie Wielkopolski zaczęła się kampania buraczana, która ma potrwać do drugiej dekady stycznia.

W cukrowni w Środzie Wielkopolskiej doszło w środę rano do rozszczelnienia instalacji z tzw. gazem saturacyjnym, w skład którego wchodzi głównie dwutlenek węgla. Siedmiu pracowników trafiło na obserwację do szpitali. – Wszyscy zostali dokładnie przebadani. Według informacji, które otrzymaliśmy od lekarzy, ich zdrowiu nic nie zagraża – mówi Roman Kubiak, prezes zarządu Pfeifer & Langen Polska.

Firma od razu wszczęła postępowanie wyjaśniające we współpracy z odpowiednimi służbami. Przebudowano już fragment instalacji, gdzie doszło do awarii. Pfeifer &Langen Polska przeprowadził również kontrole instalacji we wszystkich swoich cukrowniach. – Zdrowie naszych pracowników jest dla nas niezwykle ważne. Na wszelki wypadek wyposażyliśmy ich również w dodatkowe czujniki gazu – podkreśla Roman Kubiak.

Cukrownia w Środzie Wielkopolskiej rozpoczęła już pracę. Kampania buraczana w części Wielkopolski rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu, natomiast w okolicach Środy – rozpoczyna się dzisiaj.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%