Zamknij
REKLAMA

Policja apeluje: „Rolniku! Pamiętaj o bezpieczeństwie swoich dzieci podczas żniw"

09:54, 02.08.2022 | WP
Skomentuj
REKLAMA

Wraz z trwającymi pracami polowymi, wrzesińscy policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności. Rozpoczęli akcję „Bezpieczne żniwa". 

Słoneczne dni przyniosły rolnikom możliwość rozpoczęcia zbierania plonów i szykowania pól na przyszły rok. Jest to jednak nerwowy okres żniwny, a wielu rolników będzie się spieszyć, aby zdążyć zebrać wszystkie owoce swojej pracy zanim pogoda się ponownie załamie. 

Na terenie powiatu wrzesińskiego zamieszkuje wielu rolników, którzy również zaczęli prace na polach. Z tego też względu policjanci apelują, aby zachować szczególną i daleko idącą ostrożność podczas tego typu prac. Zwłaszcza trzeba ją zachować, kiedy dzieci pomagają przy zbiorach. 

To właśnie najmłodsi są zazwyczaj poszkodowanymi podczas letnich żniw, a na dorosłych spoczywa odpowiedzialność zapewnienia im bezpieczeństwa. Nie angażujmy ich do prac niebezpiecznych i szkodliwych oraz nie powierzajmy im zadań, które są ponad ich siły i możliwości. 

Jak zapewnić bezpieczeństwo swoich dzieci, gdy pomagają przy pracach polowych?
- Szczególnie ważne jest, aby zapewnić opiekę najmłodszym dzieciom - informuje Adam Wojciński, rzecznik prasowy wrzesińskiej policji. - Bezpieczne miejsce zabaw dla nich powinno być zorganizowane z dala od przejeżdżających i pracujących maszyn, jednak nie oznacza to, że nie musimy już zachowywać czujności. Cały czas upewniajmy się, podczas ruszania np. ciągnikiem, czy w pobliżu nie ma dzieci - dodaje. 

Pamiętajmy też, aby nie przewozić dzieci na przyczepie i maszynach rolniczych, które nie są do tego przystosowane. Nie pozwalajmy również, aby nasze pociechy samodzielnie obsługiwały ciągnik czy inne maszyny rolnicze. 

Wszelkie niebezpieczne narzędzia, stanowiące zagrożenie dla nich, oraz zapałki, środki ochrony roślin i detergenty przechowujmy poza dostępem najmłodszych. 

- Ważne jest też, aby zabezpieczyć wejścia na strych, poddasza oraz zbiorniki na nieczystości płynne, szamba i studnie - mówi Adam Wojciński

Fot. KPP Września

(WP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Pieszo do KołaczkowaPieszo do Kołaczkowa

5 2

Biernat; Agrounia cię opuściła? Zaczęli się lansować u konkurencji 🤣🤣🤣 Straciłeś monopol? 🤣🤣🤣 Taki wstyd 😭 10:55, 02.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%