Zamknij
REKLAMA

Marszewskie Dni Pola – zaproszenie na 19 czerwca

15:25, 09.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Wykłady dotyczące innowacji i cyfryzacji rolnictw, demonstracja kolekcji ponad 150 odmian gatunków roślin uprawnych, możliwość rejestracji w platformie doradczej eDWIN oraz pokazy polowe nowoczesnego sprzętu i urządzeń rolniczych - to wszystko czeka na osoby, które w niedzielę, 19 czerwca przyjadą do Marszewa na Marszewskie Dni Pola „Innowacyjne rozwiązania wspierające produkcję roślinną” organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

– Marszewskie Dni Pola to wydarzenie, które jest nieodłącznym elementem kalendarza imprez organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, od lat ciesząc się dużą renomą oraz zainteresowaniem. Jednak przede wszystkim Marszewskie Dni Pola są okazją do wielopłaszczyznowej wymiany wiedzy oraz informacji między zainteresowanymi osobami z branży rolniczej – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Marszewskie Dni Pola są corocznym wydarzeniem, które przyciąga wielu zainteresowanych rolników. Mają oni okazję zarówno wysłuchać różnorodnych wykładów, jak i na żywo zobaczyć kolekcję odmian roślin uprawnych, która jest na poletkach WODR.

– Prezentacja bogatej kolekcji odmian roślin uprawnych, pokazy polowe, specjalistyczne doradztwo oraz promocja cyfrowych projektów i usług dla rolnictwa. Te wszystkie aspekty są doskonale zauważalne podczas Marszewskich Dni Pola, które mają przyczyniać się do rozwoju rolnictwa oraz promowania nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań w produkcji rolniczej – mówi Jacek Sommerfeld.

Na Marszewskich Dniach Pola rolnicy będą mogli między innymi zarejestrować się w platformie doradczej eDWIN, która jest już aktywna od kilku dni. Dzięki specjalnej aplikacji rolnicy mogą na bieżąco otrzymywać powiadomienia o zagrożeniach na polu, ostrzeżenia przed załamaniem pogody, porady dotyczące terminów i ilości stosowanych środków chemicznych oraz mają uproszczony kontakt z doradcą rolniczym.

Parking dla uczestników będzie dostępny na terenach wystawowych WODR – dojazd od strony pola demonstracyjnego.

Program Marszewskich Dni Pola

09:00 – 10:00 Rejestracja uczestników

10:00 – 10:15 Powitanie uczestników i wystąpienie zaproszonych gości

10.15 – 10.30 Ogłoszenie konkursu dla uczestników

10.30 – 13.30 Część wykładowa

10.30 – 11.30 Cyfryzacja w rolnictwie – szansa i konieczność

11.30 – 12.30 Innowacje, które zrewolucjonizują rolnictwo

12.30 – 13.30 Wyzwania dla rolnictwa w Zielonym Ładzie

13:30 – 14:00 Posiłek

14:00 – 15:30 Pokaz kolekcji odmian roślin rolniczych oraz pokazy polowe nowoczesnego sprzętu i urządzeń rolniczych

15:30 – 16:00 Ogłoszenie wyników konkursu dla uczestników

16:00 Zakończenie wydarzenia

 

Norbert Kowalski

Specjalista ds. Public Relations – koordynator Sekcji Promocji

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%