Zamknij

Nie pozwólmy, aby Maksio przeżył dzieciństwo w szpitalach. Pomóżmy mu wygrać z rakiem

13.03, 20.09.2022 WP
Skomentuj
REKLAMA

Maksio Marecki ma dopiero 8 lat, a już po raz drugi musi stawić czoła nowotworowi. Pomóżmy mu wygrać w tej walce. 

Chłopiec na co dzień mieszka w Ostrowie Wielkopolskim. Do 3. roku życia żył, jak zdrowy, szczęśliwy chłopiec, jednak pod koniec marca 2017 roku zaczęła boleć go nóżka. Wskazywał na nią palcem, jednak nikt nie przypuszczał, że może to być guz. 

W szpitalu lekarze stwierdzili zapalenie stawu biodrowego i po 3 dniach wypuścili Maksia do domu. Tam dalej gorączkował, dlatego jego rodzice wrócili z nim do szpitala. Dopiero wtedy lekarze zwrócili uwagę na twardy brzuszek chłopca i wykonali mu badanie USG. 

2 kwietnia 2017 dotychczasowy świat rodziny Mareckich zmienił się o 180 stopni. Badanie wykazało, że w brzuszku Maksia był guz wielkości dwóch dorosłych, męskich pięści. Zajmował prawie całą jamę brzuszną. 

26 kwietnia 2018 roku zakończyła się pierwsza zbiórka pieniędzy na immunoterapię przeciwciałami anty–GD2. Mimo to, po 4 latach nastąpiła druga wznowa neuroblastomy IV stopnia z przerzutami. 

Chłopiec każdego dnia walczył z ogromnym bólem. Do jego rodziców dotarła wiadomość od kliniki w Barcelonie, która specjalizuje się w leczeniu tego typu nowotworów. Maksiu ma tam otrzymać przeciwciała innej generacji. Efekty leczenia są obiecujące. 

Jedyną rzeczą, która stoi na przeszkodzie, to są pieniądze. Wesprzyjmy chłopca i pomóżmy mu wrócić do pełni życia. Pomóżmy mu wygrać z rakiem, aby mógł być znowu szczęśliwym dzieckiem, czerpiącym wiele z życia. 

Na internetowej zbiórce zebrano już ponad 960 tys. zł. Mimo wszystko nadal brakuje ponad 500 tys. zł. Zbiórkę możecie znaleźć [TUTAJ].

Liczy się każda złotówka, aby Maksio mógł wrócić do domu i nie spędzać dzieciństwa w szpitalu.

(WP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

DarDar

3 0

Biedny chłopczyk! Aż żal serce ściska... Pomóżmy mu! 14:05, 20.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HelciaHelcia

3 0

Boże zlituj się ocal życie temu dziecku 14:37, 20.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%