Utrzymanie optymalnych warunków temperaturowych w domu jest ważne nie tylkow sezonie grzewczym, ale także latem. Masz dom jednorodzinny np. w zabudowie szeregowej lub konstrukcję wolnostojącą? Musisz wiedzieć, jakie rozwiązania pozwolą Ci utrzymać ciepło wewnątrz pomieszczeń. Poznaj kilka praktycznych wskazówek i działaj!
Budynek mieszkalny powinien być przede wszystkim odpowiednio zaizolowany i wzniesionyz materiałów, które mają wysokie właściwości termoizolacyjne. Jeśli mimo wykorzystania wysokiej jakości stolarki okiennej i drzwiowej czujesz, że ciepło ucieka z Twojego domu… być może przyda się pełne ocieplenie dachu izolacją z celulozy. Zobacz, dlaczego warto to robić!
To proste. Ciepło wytwarzane np. przez kaloryfery lub ogrzewanie podłogowe zawsze unosi się ku górze. To oznacza, że po uruchomieniu ogrzewania w domu finalnie całe ciepłe powietrze ląduje na… strychu i poddaszu.
Jeśli nie zadbasz o odpowiednią termoizolację całej konstrukcji więźby dachowej, wtedy Twój dom będzie ulegał znacznemu wychłodzeniu. Taka sytuacja niesie ze sobą wiele negatywnych konsekwencji:
W praktyce przez poddasze może uciekać nawet do 25% ciepła z całego domu. To całkiem sporo, dlatego ważna jest odpowiednia izolacja konstrukcji dachowej. To podstawa,jeśli chcesz mieć nieruchomość efektywną energetycznie.
Materiał celulozowy to idealny izolator, który sprawdzi się w przypadku prac termoizolacyjnych w obrębie konstrukcji dachowej na poddaszu. Wykorzystując ten surowiec, możesz skutecznie poprawić warunki cieplne w całym domu i przede wszystkim zredukować utratę ciepła przez dach.
Celuloza jest dobrym materiałem termoizolacyjnym na dachy ze względu na:
Wełna celulozowa jest odporna na drobnoustroje i oddziaływanie zmiennych temperatur. Dodatkowo celuloza z solami mineralnymi jest niekorzystnym środowiskiem dla dzikich zwierząt.
Wykonanie kompletnej termoizolacji konstrukcji dachu w obrębie poddasza pozwala na wypracowanie sporych oszczędności na rachunkach za ogrzewanie. Poprzez redukcję strat ciepła możesz zyskać średnio do 5-10% na ogólnej utracie ciepła z domu.
W praktyce oszczędności po izolacji dachu w skali roku mogą sięgnąć do 2-3 tys. złotych, zależnie od metrażu nieruchomości.