Wiadomości z regionu

Zamknij

Jak można zrobić coś takiego? Obrzydliwy incydent pod kościołem we Wrześni

Filip Biernat Filip Biernat 10:25, 24.06.2026 Aktualizacja: 10:53, 24.06.2026
29 Jak można zrobić coś takiego? Obrzydliwy incydent pod kościołem we Wrześni

Bliżej niezidentyfikowany osobnik oddał mocz na kościół farny we Wrześni. Ten nieobyczajny wybryk utrwalił jeden z naszych Czytelników.

Do zdarzenia miało dojść w poniedziałek 22 czerwca między godz.20.00 a 21.00. Młody mężczyzna w niebieskich szortach i czarnym t-shircie postanowił oddać nadmiar na mury kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława Biskupa Męczennika we Wrześni.

Zgodnie z polskim prawem, taki czyn rzadko kończy się na zwykłym mandacie za zanieczyszczanie miejsca publicznego. Jeśli do zdarzenia doszło na oczach świadków, sprawca odpowiada za nieobyczajny wybryk, co grozi aresztem lub wysoką grzywną.

Mogło tutaj dojść równie o obrazie uczuć religijnych. Za publiczne znieważenie miejsca kultu religijnego Kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dochodzą do tego wysokie koszty naprawy i czyszczenia elewacji, którymi obciążany jest sprawca.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (29)

Tak sięTak się

18 16

kończy brak miejskich szaletów.

10:34, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

🙏🙏

20 13

Obrzydliwe to księża pedofile

11:04, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

Witkacy Witkacy

19 0

Obrzydliwi są pedofile niezależnie jaki zawód wykonują.

11:38, 24.06.2026

AleAle

2 2

Latarnicy już nie są obrzydliwe

12:35, 24.06.2026

UuuUuu

12 27

I bardzo dobrze nacisło więc się wylał 👏👏👏

11:05, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

TejTej

15 3

A 100 metrów dalej 5 toi toi idioto

11:31, 24.06.2026

jajajaja

12 6

świnie to tutaj piszą

11:15, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

mega... mega...

15 9

I to są najważniejsze problemy tego miasta?
Naprawdę? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

12:03, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

LusiaLusia

11 7

Moi Państwo, a jak poprzedni proboszcz udzielał ślubów pod wpływem alkoholu - o tym jakoś nikt nigdy nie pisał. Dlaczego? Myślę że to dużo poważniejszy problem niż ten, o którym jest mowa w artykule.

13:21, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

####

2 1

Mogłaś nagrać księdza i przesłać do redakcji. Jak to taka ważną sprawą.

16:25, 24.06.2026

####

8 3

A może ma problem z prostatą. Wiecie jaki to ból.

14:16, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

##

0 0

Jak ma problem z prostatą to niech idzie do urologa ten swoim zaganiaczem przeczyści mu rowa

19:05, 24.06.2026

Świat Świat

7 4

Konfidentów

15:01, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

II

1 0

Pod.ierda la..czy

17:57, 24.06.2026

ahmed ibn Muhammad ahmed ibn Muhammad

4 3

Brawa dla pana! Niech żyje wielką Polska muzułmańska!

15:30, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

Tak brawaTak brawa

0 0

Gdyby to zrobił na meczet to by już stracił swoje klejnoty

19:07, 24.06.2026

Dąbrowa GórniczaDąbrowa Górnicza

6 2

A obywatel oddający mocz był krajowy czy zagraniczny?
W obecnej sytuacji to ważne!
Czy oskarżenia padają pod adresem Polaka, czy jakiegoś kogoś innego? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

15:53, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

To byłTo był

0 0

Mówiący po polsku lewak

19:02, 24.06.2026

JagienkaJagienka

6 0

Mogło tutaj dojść równie o obrazie uczuć religijnych - napisane prawie po polsku. Autor to przeczytał chociaż raz po napisaniu?

16:33, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ElfElf

4 1

Września info zastanówcie się jaka jest wasza idea prowadzenia tego portalu - jeśli wogóle jest :( a także jaka jest wasza misja społeczna? Bo jeśli na poziomie 💩, to jest to żenująco słabe
😥

16:40, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

@lien@lien

3 2

Takie tam tylko pytanie "Gdzie są szalety"? Nacisnęło chłopa i tyle. Nie ma żadnych obrażeń uczuć. Odlał sie na mur a nie na symbole religijne. Obraża uczuć to była w Dąbrowie górniczej....

16:43, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

@llienie@llienie

7 1

Dzisiaj wieczorem przyciśnie go pod Twoim domem, naleje na dom twoich starych, nie ma mowy o niszczeniu mienia, po prostu sobie ulży.

17:05, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

No a gdzie?No a gdzie?

4 1

Brak miejskich toalet, więc leją gdzie popadnie

17:38, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Lej na murLej na mur

4 2

Pewnie jakiś konfident z wideorejestratorem w aucie znów robi aferę z niczego...

18:32, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

To byłTo był

0 0

Ten w Mercedesie co poluje na rowerzystów ale mu się nie udało a opublikować coś musiał

19:11, 24.06.2026

***** ******* **

3 0

Kolejna wydalina Biernata! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

18:40, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Demian K. Demian K.

0 1

Co drugi pisze tutaj o konfidentach. Nikt nie pisze o ćwierćmózgu, który nie wyniósł z domu szacunku do innych. Spokojnie, kiedyś i on będzie stary i karma wróci. Młodsze pokolenie zdepcze go jak on zdeptał wartości starszych Polaków.

18:54, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

😂😂

0 0

A mógł zlać się w gacie, wtedy nie byłoby sprawy.

19:12, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

😥😥

0 0

Panie w Biedronce na kasie siedzą w pampersach

19:14, 24.06.2026


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wrzesnia.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%