Zamknij

Wielkie marzenie małego Mikołaja. Pomóżmy mu postawić pierwszy krok!

23:21, 21.10.2021 | J.G
Skomentuj
REKLAMA

Największym marzeniem Mikołajka Frąszczaka z Wrześni jest pierwszy krok. Podać rękę sympatycznemu 2,5-latkowi może każdy z nas! 

Mikołajek ma poważne problemy ze zdrowiem od urodzenia. W wieku trzech miesięcy zdiagnozowano u niego wzmożone napięcie mięśni. Chłopiec do dziś nie chodzi, a nawet nie siedzi i nie raczkuje. Poprawa nastąpiła po turnusach rehabilitacyjnych. Mikołaj zaczął podnosić się do pozycji czworaczej! Rodzice byli przeszczęśliwi. 

Problemem dla rodziny jest wysoki koszt turnusów, w których Mikołajek powinien uczestniczyć regularnie. Koszt jednego to aż 5 tys. zł. Na ten rok zaplanowano ich sześć.

Do tego dochodzi codzienna rehabilitacja i prywatne wizyty u specjalistów. Choć rodzice małego wrześnianina robią wszystko co w ich mocy, to cały czas żyją w strachu, że zabraknie środków niezbędnych, żeby ich synek mógł się rozwijać. 

Poniżej apel Mikołaja:

Dla Ciebie to zwykłe chodzenie, stawiasz krok za krokiem...Dla mnie to wielkie marzenie... Tak bardzo chciałbym móc postawić tak długo wyczekiwany i wymarzony pierwszy krok! Cały tydzień to szereg intensywnych zajęć i rehabilitacji wspierających mój rozwój. Każde ćwiczenia wymagają ode mnie wiele wysiłku i starań, ale bardzo chcę i nie poddaję się ani na chwilę. Niestety to za mało, abym sam mógł sobie z tym poradzić. By pokonać te przeciwności losu potrzebuję m.in. turnusów rehabilitacyjnych i ciągłej, systematycznej rehabilitacji. Na pewno dam radę. Wiem, że mi się uda dzięki pomocy specjalistów, mojej Mamusi i mojego Tatusia i właśnie ludzi dobrego serca, którzy dzięki małym bezinteresownym gestom są w stanie zmienić cały mój świat i wywrzeć ogromny wpływ na to jaki będę w przyszłości, jak będę się rozwijał i jak poradzę sobie ze zwykłymi czynnościami

Wesprzeć Mikołajka można wpłacając środki na zbiórkę, która dostępna jest: TUTAJ. 

Zachęcamy też do przekazywania przedmiotów i licytowania w grupie na Facebooku: TUTAJ.

 

(J.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%