Zamknij

Stare kanapy i eternit. Co można znaleźć w lesie?

00:30, 15.09.2021 | J.G
Skomentuj
REKLAMA

Puszki, butelki, opakowania po jedzeniu - to powszechny widok w lasach. W okolicach Wrześni można się natknąć także na odpady grubszego kalibru. 

W pobliżu Marzelewa, przy leśnym stawie zalegają stare kanapy. Z kolei w okolicy Gozdowa w czasie grzybobrania możemy znaleźć dół z płytami eternitowymi. Takich miejsc w naszych lasach zapewne jest o wiele więcej. Ukryte, słabo dostępne - ale nie dla śmieciarzy, którzy zadadzą sobie każdy trud, żeby wywieźć swoje odpady na łono przyrody. 

Jak podają Lasy Państwowe każdego roku leśnicy usuwają ponad 100 tys. m³ odpadów. Taką ilością śmieci można by wypełnić prawie tysiąc wagonów kolejowych.

Śmieci zatruwają glebę i wodę, stanowią śmiertelne zagrożenie dla zwierząt, mogą także przyczynić się do powstania pożarów.

Przypominamy, że odpady o dużych gabarytach i elektrośmieci przyjmowane są bezpłatnie w Punkach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Na terenie Wrześni taki punkt znajduje się przy ul. Sikorskiego 38. Od poniedziałku do piątku czynny jest od 9.00 do 17.00, a w soboty od 7.00 do 12.00.

 

 

 

(J.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Kogo to wina?Kogo to wina?

1 5

I bardzo dobrze że śmieci leża w lesie!! skoro mamy takich włodarzy jakich mamy! Dlaczego Inne gminy, np: Gmina Słupca lub gmina Swarzędz, Mosina itp odbierają dwa razy w roku odpady typu meble, wersalki, telewizory i to w opłacie za śmieci. Wystawiasz na ulicę, samochód jedzie i zbiera odpady! U nas opłata za śmieci jest bardzo wysoka jakby to było ze złota ale tak na prawdę jest to robienie ludzi w konia! Kasa się liczy do PUK-u oraz Gminy lecz działania Gminy są na zupełnym minimum . Nie pochwalam że ludzie wywalają śmieci do lasu ale skoro Gmina ma to w poważaniu to bardzo dobrze niech śmieci leżą w lesie a PUK zbiera śmieci z lasu. 08:25, 15.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

drizzt do'urdendrizzt do'urden

2 1

Owszem odbiór z wystawek ułatwiłby sprawę, ale to nie jest usprawiedliwienie. W PUK-u na Sikorskiego przyjmują odpady gabarytowe i inne. Jeśli kogoś stać na trud wywiezienia ich do lasu, to tym bardziej nie powinno być problemu z przewiezieniem do PUK-u. 08:40, 15.09.2021


o co chodzi?o co chodzi?

2 1

I tak trzeba się cieszyć , iz nie puścili ich kominem! Jesteśmy tak ekologiczni że aż od tego zgłupieliśmy! cały świat zbiera graty i stare meble jedynie Kałużny tkwi w samouwielbieniu ! Co zrobił Pan Kałużny?? NIC!!! podniósł opłaty za śmieci ! I myśli jaki jest dobry i mądry!! Ja się nie dziwie ze stare wersalki lądują tam gdzie są obecnie! Ale co tam jakiś *%#)!& będzie pisał i uczył władze co ma robić! Bycie Burmistrzem to misja, to przeznaczenie i zawód!! A ludzie są no są tam gdzieś ale to nie ważne !!! 22:19, 15.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%