Zamknij
REKLAMA

Telefoniczni oszuści nie odpuszczają i znów dzwonią do seniorów

14:44, 21.01.2022 | LUK
Skomentuj
REKLAMA

Oszuści działający metodami „na wnuczka" czy „na policjanta" wciąż próbują oszukać starsze osoby.

Przypomnijmy, że w czwartek 20 stycznia przed południem nieznany sprawca oszukał 92-letnią mieszkankę Orzechowa podczas rozmowy telefonicznej. Powiedział kobiecie, że członek jej rodziny miał wypadek i aby uniknął kary, kobieta ma przekazać pieniądze mężczyźnie, który stawi się w jej miejscu zamieszkania. Mimo licznych apeli policji i ostrzeżeń przed takimi praktykami w mediach, starsza pani dała się nabrać i wydała w ręce złodzieja 30 tys. zł.

Z naszych informacji wynika, że w piątek 21 stycznia oszuści dzwonili do kolejnych trzech osób z Orzechowa. Na szczęście w tym przypadku seniorzy nie dali się oszukać. Policja apeluje o wzmożoną czujność.

– Obchodzimy teraz Dzień Babci i Dzień Dziadka, a więc odwiedzając bliskich seniorów przypomnijmy im o zagrożeniu – mówi Adam Wojciński, rzecznik Komendy Powiatowej Policji we Wrześni. – Porozmawiajmy z nimi, przekażmy, że żaden z policjantów nie będzie angażował osób postronnych do prowadzonych przez siebie czynności, nie będzie też o tych czynnościach informował, a przede wszystkim nie będzie prosił, nie będzie żądał pieniędzy w kwestii uniknięcia przez kogoś kary. A jeśli dotrze do nas informacja, że komuś z rodziny zdarzyło się coś nieszczęśliwego, to najpierw zadzwońmy do tej osoby i zweryfikujmy informację, a nie podawajmy pieniędzy osobom, których nie znamy – dodaje policjant.

(LUK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

sms teżsms też

6 1

przysyłają też sms-y '' dopłać do paczki 4 zł' i ileś tam groszy ,bo kurier nie może dostarczyć paczki z powodu niedopłaty.... 17:31, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
0%