Zamknij

W Orzechowie wielka radość. Można już korzystać z basenu!

12:58, 02.07.2021 | Ł.R
Skomentuj
REKLAMA

W piątek 2 lipca, po kilku latach przerwy, ponownie otwarty został basen przy ul. Topolowej w Orzechowie. Uroczystego otwarcia obiektu dokonał Hubert Gruszczyński.

Burmistrz gminy Miłosław na wstępie podziękował orzechowskim radnym – Marii Orzechowskiej, Małgorzacie Bzowej i Andrzejowi Wnukowi – za to, że kilka miesięcy temu przekonali go pomysłu przejęcia obiektu przy ul. Topolowej od Starostwa Powiatowego we Wrześni.

– Było ciężko, było sporo pracy ale efekt robi piorunujące wrażenie. To, co widzimy tutaj można określić tylko jednym słowem: wow! Mamy nowoczesny obiekt. Woda jest i będzie krystalicznie czysta, bo zamontowaliśmy najnowocześniejsze urządzenia filtrujące – mówi H. Gruszczyński, który za zaangażowanie w prace remontowe dziękował m.in. Maciejowi Tłoczkowi, prezesowi Zakładu Gospodarki Komunalnej w Miłosławiu i Jarosławowi Płocińskiemu, kierownikowi referatu Infrastruktury, Ochrony Środowiska i Leśnictwa w Urzędzie Gminy w Miłosławiu oraz Anicie Krasce, sekretarz urzędu gminy.

– Zrobili kawał świetnej, niesamowitej roboty. Dzięki ich pracy mieszkańcy Orzechowa, Czeszewa, Miłosławia i wielu pobliskich miejscowości mogą korzystać z tego pięknego basenu. Dziękuję wszystkim pracownikom, którzy pracowali na obiekcie, a także mieszkańcom za udział w ostatnich „czynach społecznych” – mówił burmistrz.

Gminni samorządowcy mimo nie najlepszej pogody zdecydowali się na kąpiel w basenie. Woda w basenie miała 22 stopni Celsjusza. Zaraz po nich do wody wskoczyli mieszkańcy Orzechowa.

 

 

– Jest super! Nie spodziewałam się, że nastąpi tutaj aż taka zmiana. Mieszkańcy są szczęśliwi z tego, że basen wrócił do Orzechowa. Jesteśmy wszyscy wdzięczni panu burmistrzowi, że znalazł niemałe środki w budżecie na inwestycję – powiedziała nam M. Orzechowska.

Basen jest czynny codziennie w godzinach 10.00-18.00. Opłaty wyglądają następująco. Uczniowie klas I-VIII szkół podstawowych na terenie gminy Miłosław mogą korzystać z basenu bezpłatnie. Warunkiem jest tylko okazanie karnetu, który na zakończenie roku szkolnego otrzymali od władz gminy. Osoby starsze muszą kupić całodzienny bilet za 5 zł. Dzieci do 6. roku życia wejdą za darmo. Mieszkańcy spoza gminy Miłosław (niezależnie od wieku) muszą kupić bilet całodzienny w wysokości 5 zł.

(Ł.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Ano jaAno ja

1 0

Brawo i tyle w temacie 17:13, 09.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%