Zamknij

Hybryda dla policji w Miłosławiu? Wszystko w rękach radnych

19:33, 03.05.2021 | Ł.R
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z miłosławskiego posterunku być może wzbogacą się o nowoczesny hybrydowy radiowóz. Aby tak się stało, potrzebny jest zastrzyk gotówki od radnych.

Obecnie mundurowi mają do dyspozycji skodę yeti z 2015 roku. Auto ma na liczniku ponad 214 tysięcy kilometrów – i bywa, że często się psuje.

Mundurowi chcieliby się przesiąść do nowego radiowozu. Na jego zakup potrzebują 110 tys. zł, przy czym chcą aby samorządowcy z Miłosławia przekazali im połowę tej kwoty.

– Chcielibyśmy, aby do Miłosławia trafił hybrydowy radiowóz. Byłby to pierwszy tego typu radiowóz w powiecie wrzesińskim – mówi Adam Wojciński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wrześni.

Wszystko wskazuje na to, że radni wygospodarują w budżecie środku na jego zakup. Z taką prośbą planuje się bowiem do nich zwrócić Hubert Gruszczyński. Burmistrz nie ukrywa przy tym, że będzie chciał również pozyskać środki na jego zakup od lokalnych firm i Starostwa Powiatowego we Wrześni. Prośba o wsparcie ma zostać wysłana do trzech radnych powiatowych – Rafała Ziętego (Samorządny Powiat), Pawła Skrzypczaka (Samorządny Powiat) i Henryki Waligóry (Platforma Obywatelska). Przypomnijmy, że gminni radni kilka tygodni temu zgodzili się wspomóc remont Powiatowej Sceny Kultury. Wcześniej zgodzili się zaś wygospodarować środki na zakup karetki pogotowia dla Szpitala Powiatowego we Wrześni. 

Czy radni gminni i powiatowi powinni wspomóc policję w zakupie radiowozu?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:
Tak 54%
Nie 46%
(Ł.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Przemysław WłodarczaPrzemysław Włodarcza

3 10

To bardzo dobry pomysł aby wspomóc naszą lokalną jednostkę policji w Miłosławiu .Bezpieczeństwo to nr 1 i to napewno wspomoże do lepszych działań w Naszej Małej Ojczyźnie Miłosław.
22:14, 03.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HmmmmHmmmm

10 1

Auto z 2015 roku jeżdżące przepisowo się psuje? 08:49, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ciekawyciekawy

8 3

A pałki teleskopowe mają ? Jeżeli nie to kupić bo mogą być potrzebne do walenia po plechach drugiego sortu 10:16, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wujekdobraradawujekdobrarada

12 0

rowery kupić, może kondycji nabiorą 18:18, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

??

1 0

Czy na takie metropolis jak Miłosław nie lepsze byłby skutery... i tak dopytam jakie to działania przewidziane są dla owej hybrydy inne niż obecnie... a tak właściwie policja jest utrzymywana z budżetu państwa i nie widzę powodu dla którego samorządy mają dofinansowywać jednostkę budżetową, równie dobrze rada gminy Miłosław może dofinansować ZUS 🤠 12:41, 10.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%