Zamknij

Urzędnicy z Nekli szukają kasy na pałac

20:03, 13.04.2021 | R.J
Skomentuj
REKLAMA

Trwa drugi etap remontu pałacu w Nekli. Nie będzie to jednak koniec prac w tym obszarze zabytkowego obiektu.

Przypomnijmy, że odnowienie dachu stało się priorytetowym działaniem przy rewitalizacji pałacu. Zaczęło się w 2018 r. Wtedy to remont o powierzchni 196,1 m2 kosztował nieco ponad 386 tys. zł i został wykonany jedynie przy udziale środków z gminnego budżetu. Obecnie trwa drugi etap, w którym połączono dwa fragmenty dachu. Inwestycja ma potrwać do końca sierpnia i będzie kosztować 815,9 tys. zł (powierzchnia: 476,7 m2). W tym przypadku ponad połowa tej kwoty, bo aż 500 tys. zł będzie pochodzić z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Nie jest wykluczone, że w tym roku rozpocznie się też trzeci i ostatni remont pałacowego dachu. Wiele jednak zależy od ewentualnego dofinansowania od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Gmina zawnioskowała do tych instytucji o dotacje w wysokości po 50 tys. zł. Całkowity kosztorys jest szacowany na 378,5 tys. zł (powierzchnia: 210,35 m2). W zakres prac ma wchodzić m.in. demontaż drewnianych stropów belkowych i wykonanie nowych masywnych oraz całkowita wymiana więźby dachowej i nowej konstrukcji dachu z blachy tytan cynk.

W przypadku braku uzyskania dofinansowania ostatni etap remontu pałacowego dachu prawdopodobnie zostanie przeniesiony na przyszły rok.

(R.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

CeluśCeluś

1 2

Jaki problem ? Krótkie pisemko do premiera Morawieckiego i kasiora szerokim strumieniem popłynie 08:23, 14.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%