Zamknij

Można wchodzić do lasu i zbierać grzyby

13:29, 14.09.2021 | S.G
Skomentuj
REKLAMA

Jak informuje Nadleśnictwo Grodziec z dniem 9 września został zniesiony zakaz wstępu do lasu.

Komunikat ostrzegawczy zakazujący wstępu do lasu dotyczył m.in. Leśnictwa Ciemierów i Leśnictwa Kamień (okolice miejscowości Ciemierów, Ciemierów-Kolonia, Kolonia Janowska, Górne Grądy i Tomice). 

Zakaz dotyczył niektórych obszarów objętych lotniczymi zabiegami ratowniczymi w związku z masowym pojawem larw borecznika sosnowca i zagrożeniem dla lasów związanym z ich żerowaniem. Działania ograniczające ilość owada wykonano na powierzchni ponad 4800 ha środkiem Dimilin, który jest praktycznie nieszkodliwy dla człowieka, a jego okres karencji wynosi zaledwie 24 godziny. Podany w ogłoszeniu o wykonaniu zabiegu ratowniczego termin zakazu wstępu do lasu, opiewał początkowo na 30 września 2021 r., ze względu na trudną do określenia w dłuższej perspektywie prognozę pogody, która może przedłużać okres wykonywania prac. W związku z tym, że prace udało wykonać się wcześniej, bezpośrednio po wykonaniu czynności związanych z ograniczeniem liczebności boreczników i monitorowaniem jego skuteczności zakaz wstępu do lasu został zniesiony.

Źródło. Nadleśnictwo Grodziec

(S.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Sanepid Sanepid

2 0

W końcu można spacerować i zbierać grzyby ogólnie sam spacer sprawia samą przyjemność z dziećmi a przy okazji można odpocząć w ciszy SUPERRRRRR!!!!!!! 🙂 01:04, 15.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%