Zamknij

Umówienie wizyty w urzędzie skarbowym jeszcze łatwiejsze

11:56, 26.10.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Uproszczony formularz oraz wyszukiwarka spraw – to nowe ułatwienia w usłudze „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”. Wystarczą tylko cztery kroki i wizyta w urzędzie skarbowym umówiona. Potwierdzenie rezerwacji otrzymasz SMS-em, a dzień przed spotkaniem KAS przyśle Ci również przypomnienie o wizycie.

Usługa umawiania wizyty w urzędzie skarbowym umożliwia zaplanowanie spotkania w konkretnym dniu i o konkretnej godzinie, dogodnie dla podatnika.

– Ułatwia to załatwianie spraw i zwiększa bezpieczeństwo klientów, którzy przychodząc na konkretną godzinę, nie przebywają w dużych skupiskach osób – mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Teraz jeszcze prościej

Strona rezerwacyjna ma nową szatę graficzną oraz uproszczony formularz umawiania wizyty dostępny na podatki.gov.pl.

Teraz umówisz wizytę w czterech prostych krokach:

  • Wybierz województwo oraz urząd.
  • Wybierz sprawę, którą chcesz załatwić.
  • Wybierz datę i godzinę wizyty.
  • Podaj dane kontaktowe.

Jeśli chcesz szybko odnaleźć rodzaj sprawy, którą masz zamiar załatwić w urzędzie, możesz skorzystać z wyszukiwarki spraw.

Statystyki, SMS-y i ankiety

Od uruchomienia usługi w całym kraju zarezerwowano już blisko 4,3 mln wizyt, z czego 222,5 tys. w województwie wielkopolskim. Klienci najczęściej odwiedzają urzędy skarbowe, aby uzyskać potrzebne zaświadczenia lub załatwić sprawy związane z podatkami majątkowymi.

Od niedawna działa także usługa powiadamiania SMS-em o umówionej wizycie. Jeżeli umówiłeś się do urzędu przez internet i podałeś numer telefonu komórkowego, otrzymasz potwierdzenie rezerwacji SMS-em. Jeśli umawiasz wizytę co najmniej dwa dni wcześniej, dzień przed spotkaniem otrzymasz dodatkowo SMS-owe przypomnienie.

W urzędach skarbowych trwa też badanie opinii na temat obsługi. Każda osoba, która umówiła wizytę przez internet i podała adres e-mail, otrzyma link do anonimowej ankiety. W ten sposób KAS chce pozyskać opinie i wskazówki, co poprawić w pracy urzędów, aby były one jeszcze bardziej przyjazne klientom.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

NIKNIK

2 0

Największym ułatwieniem będzie jak przestaną ludzi nękać bezpodstawnymi wezwaniami i czynnościami kontrolnymi które są zwykłą kontrolą, tyle że nie ujętą w statystykach, aby można się chwalić, że zmniejszono liczbę kontroli. Jedno jest pewne bez pomocy skorumpowanych urzędasów mafie podatkowe praktycznie by nie istniały. 13:11, 26.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Cory krajCory kraj

1 0

Nonsens! Ta sytuacja pasuje Urzędasom! Do Sądu nie wejdziesz ...Bo jak będzie im ktoś łaził po Sądzie co nie był umówiony! Do Skarbowego nie wejdziesz bo jesteś nie umówiony, masz telefon i umów sie do jaśniepaństwa na audiencję ! Do Gminy Września nie wejdziesz, zamknięte, chociaż pani przez okno cos powie i je uchyli ( Chore to jest urzędnik uchyla okno )!! Starostwo nie wejdziesz we wejściu jedno krzesło i pleksa! ... ku....a odlecieli ci ludzie! Pasuje Urzędasa COVID-19 i jeszcze płaczecie że będą zarobki zamrożone! Ja bym połowę zwolnił bo nic nie robią! Instytucję które są dla ludzi odcinają sie od ludzi, odcinają sie od petenta ! Do czego to zmierza??? A we wszystkich tych instytucjach publicznych Ciecie, grają role Dyrektora! A po co Pan przyszedł?? Nie wejdzie Pan takie mamy zalecenia, Proszę wyjść jest pan nie umówiony! 17:24, 26.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

komuniści u koryta komuniści u koryta

1 0

Tak na prawdę umówienie jeszcze łatwiejsze , czyli co teraz będę sie umawiał przez centralę w Warszawie i czekał na sms-a. Komuna wróciła 17:32, 26.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%