Zamknij

Załamanie pogody. Uwaga na silne porywy wiatru!

22:04, 20.10.2021 | J.G
Skomentuj
REKLAMA

Po ciepłym początku tygodnia pogoda przestanie nas rozpieszczać. Nadchodzi wietrzny niż. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który w porywach może dochodzić do 90 km/h. Wiać ma przez cały czwartek. 

Silny wiatr prognozuje także Łukasz Kuliński, pasjonat meteorologii z Czerniejewa, który prowadzi popularny w naszej okolicy profil pogodowy na Facebooku. 

W związku z obecnością niżu, wyliczenia modeli numerycznych wskazują na wzrost prędkości wiatru, który w porywach może sięgać nawet 95-105 km/h (lokalnie niewykluczone porywy do 110 km/h). Dodatkowo przewiduje się rozwój konwekcji, która może przyjąć formę liniową na czele której porywy wiatru mogą zauważalnie przekraczać 100 km/h! Lokalnie niewykluczone są także pojedyncze burze.

Prędkość wiatru zacznie rosnąć już od czwartkowych godzin porannych, lecz do około południa porywy sięgać będą maksymalnie 70-80 km/h. Po południu dojdzie do momentu kulminacyjnego, w którym spodziewamy się na terenie  przede wszystkim północnej oraz centralnej Wielkopolski wcześniej wspomnianych porywów wiatru sięgających nawet ponad 100 km/h! Wysoka będzie również średnia prędkość wiatru, która według obecnych założeń będzie wynosić nawet 50-55 km/h! Ciśnienie minimalne wyniesie od 988 hPa na północy województwa do 998 hPa na południu.

Wieczorem porywy osłabną, lecz w dalszym ciągu silny wiatr pozostanie z nami. Od czwartkowego wieczoru przez praktycznie całą piątkową dobę, porywy wiatru będą mogły sięgać do 70-80 km/h. Prędkość wiatru znacząco osłabnie dopiero w sobotę.

Zachowajcie ostrożność i zabezpieczcie wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr.

(J.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%