Do zdarzenia miało dojść w poniedziałek 22 czerwca między godz.20.00 a 21.00. Młody mężczyzna w niebieskich szortach i czarnym t-shircie postanowił oddać nadmiar na mury kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława Biskupa Męczennika we Wrześni.
Zgodnie z polskim prawem, taki czyn rzadko kończy się na zwykłym mandacie za zanieczyszczanie miejsca publicznego. Jeśli do zdarzenia doszło na oczach świadków, sprawca odpowiada za nieobyczajny wybryk, co grozi aresztem lub wysoką grzywną.
Mogło tutaj dojść równie o obrazie uczuć religijnych. Za publiczne znieważenie miejsca kultu religijnego Kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dochodzą do tego wysokie koszty naprawy i czyszczenia elewacji, którymi obciążany jest sprawca.
Tak się10:34, 24.06.2026
kończy brak miejskich szaletów.
🙏11:04, 24.06.2026
Obrzydliwe to księża pedofile
Witkacy 11:38, 24.06.2026
Obrzydliwi są pedofile niezależnie jaki zawód wykonują.
Ale12:35, 24.06.2026
Latarnicy już nie są obrzydliwe
Uuu11:05, 24.06.2026
I bardzo dobrze nacisło więc się wylał 👏👏👏
Tej11:31, 24.06.2026
A 100 metrów dalej 5 toi toi idioto
jaja11:15, 24.06.2026
świnie to tutaj piszą
mega... 12:03, 24.06.2026
I to są najważniejsze problemy tego miasta?
Naprawdę? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wrzesnia.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz