Zamknij

Władze Wrześni chcą odzyskać sztandar 68. pułku piechoty

Filip BiernatFilip Biernat 13:08, 13.03.2025 Aktualizacja: 13:18, 13.03.2025
Skomentuj

Władze chcą, aby sztandar 68. pułku piechoty wrócił do Wrześni, albo chociaż został pokazany na wystawie czasowej. Znalezisko budzi duże zainteresowanie wśród wrześnian i mediów. 

Odnaleziony 11 marca br. sztandar w Iłowie pod Sochaczewem znajduje się obecnie w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, gdzie poddawany jest zabiegom konserwatorskim. Władze Wrześni będą chciały odzyskać sztandar.

– Kontaktowałem się z Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie i jestem umówiony jutro (14 marca – przyp.red) na rozmowę z dyrektorem muzeum odnośnie odrestaurowania sztandaru i jego dalszych losów. Na pewno będę rozmawiał o możliwości powrotu sztandaru do Wrześni na stałe lub wystawienia na wystawie czasowej – informuje Artur Mokracki, pełniący obowiązki burmistrza Wrześni. 

Sprawa zainteresowała media i zyskała duży rozgłos. Została ciepło przyjęta przez wrześnian, zwłaszcza potomków żołnierzy 68. p.p., którzy zginęli pod Sochaczewem. Dzisiaj (13 marca) Muzeum Regionalne we Wrześni odwiedziła ekipa TVP Poznań. W placówce znajduje się ekspozycja poświęcona pułkowi, m.in. replika sztandaru i rzeźba orła z pułkowego pomnika. 

Więcej na ten temat w jutrzejszym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”.

Czy władze Wrześni powinny odzyskać sztandar 68 pułku piechoty?Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(8)

lebiodalebioda

3 7

Z pewnością przybędzie z tego powodu nowych miejsc pracy

13:29, 13.03.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wydatkiwydatki

2 4

Premier Hiszpanii twierdzi że w 2029r będą wydawali 2 % pkb

13:44, 13.03.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TakTak

6 1

za każda cene miasto powinno odzyskac sztandar, to sprawa honoru

16:44, 13.03.2025
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

cenacena

2 2

zapłać ze swoich

17:35, 13.03.2025

NieNie

3 0

Co znaczy chce? Folksdojczom Tuska nie wolno dawać.

17:55, 13.03.2025

HffjgkHffjgk

3 0

Mówcie co chcecie to jest historia... bez kultury i historii narod nie ma swoich korzeni

20:44, 13.03.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

eoaseoas

0 1

Realia są takie że to nierealne, każdy to wie kto miał styczność z muzeum wojska polskiego. Sztandar będzie u nich lub ewentualnie w Sochaczewie. Muzeum we Wrześni jest zbyt małe i niezbyt ciekawe żeby znalezisko tej klasy się tam znalazło. Jeśli się uda wypożyczyć na miesiąc to będzie duży sukces.

21:55, 13.03.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

<..><..>

0 1

Najlepiej niech od kolejnego kolegi kupią kolejną kamienicę w centrum, wyremontują ją, pokażą sztandar przez miesiąc i sprzedadzą za pół ceny innym kolegom!

22:36, 13.03.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%