Zamknij

Jak prawidłowo zmienić operatora telewizji kablowej i wypowiedzieć umowę?

11:16, 06.11.2023 Aktualizacja: 11:17, 06.11.2023
Skomentuj

Zmiana firmy zapewniające TV nie zdarza się często. Jesteśmy raczej lojalnymi klientami: decydując się na usługi danego dostawcy, często korzystamy z nich przez lata. Jak jednak podejść do kwestii zmiany operatora, gdy definitywnie nadchodzi czas rozstania? Zmiana operatora kablówki poprzedzona najczęściej jest czynnikiem wywołującym potrzebę zmiany – np. awariami lub wysoką ceną usług. Zastanawiamy się np, czy obecny operator telewizji kablowej spełnia wszystkie oczekiwania. W ten sposób dochodzi się do innego etapu – sprawdzania ofert pod kątem nie tylko finansowym. Patrzy się bowiem też np. na to, kto w danym momencie zapewnia najbogatszy pakiet kanałów. Czasami nie jest łatwo podjąć decyzję o zmianie, ale warto przeanalizować dostępne opcje i podjąć przemyślane decyzje – tym bardziej, że na krajowym rynku możliwości są ogromne. Pokazuje to przykład platformy PanWybierak.pl – porównywarki ofert telekomunikacyjnych, w której można sprawdzić, jakie są wszystkie ciekawe propozycje operatorów dla konkretnej lokalizacji. Wpisując adres zamieszkania można szybko zweryfikować cały rynek: od dużych dostawców po lokalne kablówki TV.

Ustalenie priorytetów – co jest kluczowe od nowego dostawcy?

Kiedy już zdecydujemy się na zmianę, warto dokładnie przeanalizować oferty konkurencyjnych – oczywiście wobec aktualnego - operatorów. Oczywiście w grę może wchodzić bardzo wiele czynników. Może chcemy więcej kanałów filmowych, sportowych czy też dostęp do nowych technologii, takich jak 4K? Obecnie telewizja kablowa zapewnia wyjątkowo wiele kanałów polskich i zagranicznych – dobrze jest zweryfikować, które rzeczywiście należą do tych regularnie oglądanych. Warto obiektywnie ocenić swoje potrzeby – w mniejszym zaś stopniu ufać marketingowi operatorów.

Zanim oficjalnie zmienimy operatora, musimy prawidłowo wypowiedzieć umowę z obecnym dostawcą. Przed tym należy sprawdzić dokładne warunki aktualnej  umowy – np. pod kątem wszelkich kosztów i opłat związanych z przedterminowym rozwiązaniem umowy. Nieco inaczej sytuacja wygląda wtedy, gdy umowa przeszła już w formę nieokreślonej – można ją rozwiązać bezproblemowo.

Formalności związane z rozwiązaniem umowy

Podstawowym krokiem jest poinformowanie operatora o decyzji. Należy to zrobic w formie pisemnej – składając oświadczenie, które powinno zostać pokwitowane przez operatora. Coraz częściej do tego typu rozwiązania stosuje się metodę uproszczoną – np. e-mail lub wyrażenie woli poprzez infolinię, na której rozmowy są nagrywane.

W ten sposób operator dostaje oficjalną informację o tym, że dany abonent chce zakończyć korzystanie z jego usług.

Oczywiście kolejnym etapem będzie podpisanie umowy z nowym dostawcą – np. lepszym pod względem jakości usług czy też zakresem atrakcji. Warto zauważyć, ze zmiana operatora to nie tylko przejście od jednej firmy do drugiej, ale też możliwość ponownej oceny potrzeb  -np. tego, czy konieczna jest duża liczba kanałów, gdy rozrywka przed telewizorem ogranicza się wyłącznie do platform video.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

KulpagaKulpaga

3 2

Kłeczek, Holecka, Bugała też z pewnością dostaną wypowiedzenie

13:10, 06.11.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

widzwidz

2 0

upc przeszło do plusa czy pley kablowka

13:20, 06.11.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kilofkilof

2 0

Szykuje się dekaczyzacja i emeryturki obniżone do najniższych

13:24, 06.11.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wrzesnia.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%