Pracownicy wrzesińskiego ratusza otworzyli koperty w przetargu na przebudowę dziewięciu ulic na osiedlu Sokołowskim we Wrześni.
Spółka BD Kasprzak zaproponowała wykonać prace za 11,74 mln zł. Strabag – 12,26 mln zł, a spółka Transbruk złożyła ofertę na 15,88 mln zł. Trwa analiza ofert.
Przypomnijmy, że w planach jest budowa dróg o łącznej długości około 2,32 km na dziewięciu wrzesińskich ulicach: Bohaterów Monte Cassino, Romana Abrahama, Piotra Jarocińskiego, Jana Bartkowiaka, Alojzego Nowaka, Tadeusza Fenrycha, Antoniego Szała, Józefa Trawińskiego i Stanisława Mycielskiego.

Planowana inwestycja zakłada też budowę kanalizacji deszczowej, chodników oraz ścieżek rowerowych.
Wrzesiński samorząd za zaplanowane prace otrzymał 13 mln zł dofinansowania z Polskiego Ładu.
Fot. UMiG Września
:D :D :D14:14, 20.10.2022
haahah
a wieś???16:10, 20.10.2022
Taaa a na wsiach łatają dziury grysem zaleją emulsja i udeptają! Na Wiosnę w Otocznej tak naprawiana droga wytrzymała tydzień !! Ciekawe dlaczego?? może ktoś coś pod biurkiem a może wieś to nie miasto więc nic się nie robi! Nawet ostatnio światło pożółkło w ramach oszczędności! będą premie w urzędzie. Wieś to nie miasto
bary20:16, 20.10.2022
w Gutowie Małym to samo.
Ty16:29, 20.10.2022
Przyprowadz sie do miasta
Krzsiek17:38, 20.10.2022
A może tak w końcu w ul.kosciuszki oraz kiloskiego by zainwestowali?
do Krzycha18:38, 20.10.2022
Kościuszki to ulica Duzia długowłosego! Teraz zapomnij idą wybory Dyzio nic nie zrobi
he he hee18:37, 20.10.2022
PIS-owksi rząd uchwalił iż samorządy będą sprzedawały wyngiel po 2 tys zł! Gdzie Kałużny otworzy punkt sprzedaży wyngla z drugiego końca Świata?? Pasuje na Rynku we Wrześni dogodny dojazd i wyngla sporo tam wejdzie
kwiatek18:54, 20.10.2022
P. Kałużny nie jest od brudnej roboty,raczej kwiatki ,,laweczki i śluńskie melody.
Torby Tuska19:13, 20.10.2022
!he he hee! ty POkolska qrvo; językiem miłości #idinachuj! ps. zabierz rodzinę i kolegów!
Wyborca z Biedronki20:26, 20.10.2022
Och, jak ci włodarze martwią się o swoich poddanych 🤣
Esteta21:16, 20.10.2022
Tak sobie myślę o tej roślinnej instalacji z manekinami przy Szkolnej. Kiedyś tam się kwiaty wysypywały z wiadra czy coś. Jakby teraz dać wór z węglem i żeby ten węgiel też się wysypywał
Cynik22:00, 20.10.2022
Ta instalacja pokazuje istotę tego co nas otacza w mieście. Drzwi jak do obórki, podparte patyczkami, wokół paździerz i trociny! W centrum zainteresowania w pigułce 🤣🤣🤣🤣
Korki21:53, 20.10.2022
Kiedy w końcu oni zrobią rondo na zjeździe z wiaduktu? Już dawno na Daszyńskiego powinno być.
Esteta08:14, 22.10.2022
No właśnie. Gnieźnieńska - Armii Poznań też się prosi. Na grzyba budować rondo przy Kutrzeby???
Wrzesnia.09:59, 21.10.2022
A co z węglem ? do Miłosławia mamy jechać ?
Beniu11:22, 21.10.2022
O jakim węglu ty bredzisz ? To jest drogie błoto węglem nazywane przez dobrą zmianę do Polski sprowadzone.
miał11:51, 21.10.2022
Beniu we wrzesni jest kilka Biedronek mają POdobno co drugi dzień dawać reklamówkę z węglem .będą dawać nie POżyczać
Beniu13:00, 21.10.2022
miał- to błoto pisowska miernoto które sprowadziłeś będą dawać ?
Xcoff15:41, 21.10.2022
!Beniu! ale ty masz nap.erdolone w tym swoim łbie! Od wódy? Ale 💩
Beniu16:50, 21.10.2022
do Xc- widzisz pisowski prostaku tylko epitety potrafisz walić
Romanek17:17, 21.10.2022
W Kaczanowie na gospodarskiej miał być chodnik, kawałek jest a reszta? Przepadła czy kostkę gdzie indziej założyli.
Prawdziwa deklaracja21:53, 21.10.2022
Nigdy, nigdy nie byłem członkiem z PO 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Obywatel PWR23:36, 21.10.2022
Lidzie czekają na budowę tych właśnie chodników 10 lat. A niektórzy i więcej. Przestańcie się do…lać do wszystkiego. Swoje w kolejce odstali. A na tym forum sami malkontenci z kompleksami chyba piszą. Byle dowalić z byle powodu. Albo i bez. Jak chcecie rozmawiać o węglu to załóżcie osobny wątek. Poza tym co ma miasto wspólnego z brakiem węgla? Może któryś z Was to wytłumaczy? Ale logicznie. Węgla nie ma i nie będzie bo kopalnie są cały czas zamykane a wydobycie ograniczane. Teraz tez. Poszperajcie trochę w sieci to znajdziecie odpowiedź dlaczego.
Obywatel Świata09:03, 22.10.2022
Kopalnie zamykała tzw. Unia Europejska rękami takich jak Donald !łapówa! Tusk! Więc tam qrva kieruj swoje żale! I do wszystkich członków z PO jak ich spotkasz na ulicy! Pies ich yebał! 🤣🤣🤣
Obywatel PWR20:00, 22.10.2022
Zgadzam się z tobą po części . Tylko nie wiem czemu atakujesz mnie jak wściekły pies? Jakbyś był na bieżąco wiedziałbyś, ze kopalnie są wciąż „wygaszane”. Aktualnie dotowane jest ich likwidacja. Wystarczy posłuchać co mówią górnicy. Wydobycie zmalało w ostatnim roku o 1 milion ton. Wiec nie pier..l ty ze to wina wyłącznie UE i Tuska. Dobra zmiana podtrzymuje ten proceder. Przypomnij mi jeszcze kto z dnia na dzień wstrzymał import węgla z Rosji? Przez Tuska ludzie teraz nie maja czym w piecach palić? Włącz logiczne myślenie pozbawione jadu i zawiści. I wyłącz TVP jeśli oglądasz.
ompteda05:38, 22.10.2022
Drodzy Wrześnianie. W najbliższych wyborach nie głosujcie na Kałużnego ani na Jaśniewicza z PO. Nie głosujcie na Hirszfelda ani na Cichacką z Wrzesińskiego PiS. Dopiero wtedy Września zacznie się rozwijać. Normalny samorząd i burmistrz takie ulice robi ot tak.
Waldek06:14, 22.10.2022
W takim razie na kogo mamy głosować
Urek09:00, 22.10.2022
Qrva; na pewno nie na ciebie! 🤣🤣🤣
Obywatel PWR20:04, 22.10.2022
Ile ty masz lat? Pamiętasz jak Września się cudownie „rozwijała” gdy rządził Pan Bachorz czy Pani Taciak? Nie widzisz tych zmian wokół? Ale spoko. Kaluznemu można pewne rzeczy zarzucać ale jeśli ktoś mówi ze Września się nie rozwija to jest albo ślepy albo …
Esteta23:19, 22.10.2022
Obywatelu, a cóż to się niby rozwija? Wieczorami w weekend miasteczko puste jak w stanie wojennym. Że paru fabrykantów tu napłynęło? Wszędzie napłynęli. Że parę dróg i chodników powstało? Wszędzie powstają. Za to klimat prowincji dzięki wieczornym wyludnieniu i szkaradnym wsiowym instalacjom jest tu jeszcze bardziej wyczuwalny niż 25 lat temu. A. I Tonsil - wizytówkę Wrześni udało się za Kałużnego zaorać.
Zasłyszane; 16:27, 22.10.2022
Członek z PO nie kłamie wtedy, gdy ma zamknięte usta 🤣🤣🤣🤣
alek08:31, 27.10.2022
No i proszę....
Budują kolejne ulice - źle;
Nie budują - źle;
Sadzą kwiaty - źle;
Nie sadzą -żle.......itd,itp.....
Czego nie dotknąć, to zawsze się znajdą malkontenci...i co ciekawe to są ci, którzy nic pożytecznego dla swojej lokalnej społeczności nie zrobili !!!!! Obecnie wytworzona sytuacja doprowadziła tylko do narzekania, wyśmiewania, szkalowania i umniejszania jakiejkolwiek inicjatywy.
JESTEM OPTYMISTĄ, ALE WIDZĘ,ŻE - P O L S K I E P I E K Ł O ISTNIEJE !!!!!!!!!!!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wrzesnia.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz