W niedzielę 6 sierpnia spokój letniego dnia zakłóciło niespodziewane wydarzenie. W Biechowie doszło do pożaru gniazda bociana, które znajdowało się na słupie energetycznym.
Na miejscu zdarzenia zauważono wydobywający się dym, jednak brak było widocznych płomieni. Natychmiastowe działania strażaków polegały na zabezpieczeniu zagrożonego obszaru oraz powiadomieniu pogotowia energetycznego.
Po przybyciu wezwanych służb, napięcie ze słupa energetycznego zostało odłączone, co umożliwiło podanie jednego prądu wody w celu ugaszenia gniazda. Pożar skutecznie stłamszono, a następnie całość sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej, która nie wykazała żadnych zagrożeń.
W akcję ratowniczą zaangażowana była straż pożarna z Wrześni, która skutecznie przeciwdziałała rozprzestrzenieniu się ognia. Dzięki sprawnemu działaniu udało się ocalić gniazdo oraz uniknąć dalszych zagrożeń dla infrastruktury energetycznej.
4 9
Zlikwidować to gniazdo to nie jest miejsce gdzie bociany mają być
5 4
mu, nie pal w gnieździe, no i się doigrał
4 9
Bocian tak się wnerwił na 800+ że gniazdo się zapaliło 🤣🤣🤣🤣🤣