Poruszał się drogą krajową w stanie nietrzeźwości. Okazało się, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w krwi. – Niewiele brakowało, a mogło dojść do wypadku tragicznego w skutkach – podkreśla policja.
Do zdarzenia doszło 29 września na drodze krajowej numer 92 w miejscowości Starczanowo. Z wykonanych oględzin oraz relacji świadków wynikało, że kierujący peugeotem 406 stracił panowanie nad pojazdem, a następnie dachował.
Mężczyźnie z rozbitego i znajdującego się na dachu pojazdu pomógł się wydostać świadek, a pierwszą pomoc medyczną udzielili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni.
Już podczas udzielenia pomocy było wiadomo skąd się wzięła utrata panowania nad autem. Okazało się, że mieszkaniec Wrześni był kompletnie pijany co potwierdziło przeprowadzone badanie przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego.
Na urządzeniu wyświetlił się wynik 1,28 mg/l w wydychanym powietrzu co w przeliczeniu daje ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. Całe szczęście 28-latek nie ucierpiał fizycznie w tym zdarzeniu, ale prawnie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.
Po wytrzeźwieniu mężczyźnie został postawiony zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Teraz według kodeksu karnego grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
10 1
Ludzie piją. Władza straszy wojną. Non stop piszą i mówią kto pójdzie pierwszy, kogo powołają. Nawet dziadków 60 letnich oraz kobiety.
0 0
Kobiety także. Zgodnie z ustawą o obronie ojczyzny. Chyba, że wychowują dzieci.
11 0
Dostanie sądowy zakaz i będzie jeździł dalej. O ile zakład?
8 1
Nie ma kary.. przypadek auta które mało co było warte przed wypadkiem. A po wypadku to kupa zlomu. Kara więzienia trzy lata a wyjdzie po roku!! Albo zawiasy dostanie!!! Kara powinna być odczuwalna przez długie lata. Bez warunkowego zwolnienia. 10 lat robot np w kamieniołomach a po pracy prycza i na drugi dzień to samo i tak przez 10 lat. A takie tam kary nie robią wrażenia na alkoholikach
6 0
Przymusowy odwyk.
1 3
To wina sklepów że mu sprzedali alkohol. Człowiek jest niewinny.
2 0
wydziału komunikacji, że wydał prawo jazdy
0 0
on nie miał prawo jazdy
1 0
Kapkę za dużo chłopina wypił, puśćcie go...
1 0
Ukraińcy uciekli w 2022 roku. Teraz Żelenski wypuścił 18-22 latków z kraju. A w Polsce robią szkolenia 27 dni za 6 tys. zł. Polaków się straszy wezwaniem do wojska i zakazem opuszczania kraju.
0 0
Szkolenie rezerwy.Stare buty, mundur, kurtka z lat 90. ubiegłego wieku. Polaka traktuje się jak śmiaciarza. A pomaga się Ukrainie
0 0
No i chlanie na okrągło od lat 90tych nic się nie zmieniło. Polak sam siebie traktuje jak śmieciarz, bo chla na umór.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wrzesnia.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz