Jak przekazał nam burmistrz Nekli Karol Balicki, w sprawie pozostałej kwoty zwrotu toczy się postępowanie administracyjne dotyczące umorzenia części dotacji wykorzystanej niezgodnie z przeznaczeniem.
– Od 16 maja nie mamy kontaktu z panem Tomaszem Małeckim, który złożył wniosek o umorzenie części dotacji i strona w zakresie swoich uprawnień nie uczestniczyła czynnie w prowadzonym postępowaniu administracyjnym – informuje burmistrz.
Przypomnijmy, że UMiG domagał się od klubu zwrotu dotacji w wysokości niespełna 40 tys. zł, którą uznał za wykorzystaną przez jego władze niezgodnie z przeznaczeniem.
Sprawą zajęła się też wrzesińska prokuratura rejonowa. Jak ustaliliśmy, nadal nie postawiono nikomu zarzutów. Śledczy sprawdzają, czy władze klubu nie przywłaszczyły sobie dotacji oraz badają wątek związany z możliwym fałszerstwem dokumentów.
– Dotychczas zgromadzony materiał dowodowy nie pozwala na przekształcenie tego postępowania przeciwko konkretnej osobie. Zakończenie tej sprawy, jeśli chodzi o termin, jest trudne do prognozowania. Nadal nie wiemy, czy będziemy kończyć to postępowanie bez przedstawienia jakiegokolwiek zarzutu, czy po przedstawieniu zarzutu konkretnej osobie o przywłaszczenie pieniędzy. W tym postępowaniu badany jest również wątek związany z domniemanym fałszerstwem dokumentu. Co do tego wypowie się biegły. Na razie nie dysponujemy taką opinią – przekazał nam prokurator rejonowy we Wrześni Paweł Karpiesiuk.
Tymczasem na nekielskim stadionie doszło do pokoleniowej zmiany. Na murawie zobaczymy częściej biegających kilkulatków niż dorosłych mężczyzn. To za sprawą pojawienia się kilka miesięcy temu Klubu Sportowego Nekla.
Więcej na ten temat w wydaniu Wiadomości Wrzesińskich z 15.09.2023.
SPARTA ORZECHOWO 14:06, 02.10.2023
A nasz klub jak zniszczyli?
W orzechowie też jest pijak i złodziej były prezes sparty...Gdzie są pieniądze...I klub zniszczyl jeden człowiek...moze tym się też zajmiecie
ompteda14:24, 02.10.2023
Małecki zniknął? Może trzeba podjechać do domu, sprawdzić? Może coś mu się stało?
Nekla515:19, 02.10.2023
Umożenie zwrotu częsci dotacji byłoby niezgodne z ogólnie pojętym interesem mieszkańców, te pieniądze można wydać na inny cel. Pan M. dysponuje sporym majątkiem, więc że zwrotem dotacji nie powinno być problemu...
Dex 16:38, 02.10.2023
Zgadzam się. Można by na przykład przeznaczyć te pieniążki na „ kułko orytografiszne” dla mieszkańców .
Jo z Nekli15:21, 02.10.2023
Gdyby to było w czasach kiedy Małecki redaktor szukał sensacji dla poczytnej gazety w powiecie,to o gościu było by pisane przez pół roku i dawno udało by się go publicznie zgnoić.A tak nie ma zarzutów więc w starostwie można pracować i tam też dysponować publicznymi środkami.SKANDAL!!!!!!!
Przypadek? 17:18, 02.10.2023
Nie sądzę! Każdy rudy to złodziej!
Ipenowiec 18:18, 02.10.2023
Wystarczy sprawdzić z jakiej opcji politycznej pochodzi pan Tomasz M żeby wszystko stało się jasne. Tam się tak robi przekręty i szanuje publiczne pieniądze.
Neklanka09:22, 03.10.2023
Umorzenie? Śmiech na sali 🤣
Kaczafi 10:31, 03.10.2023
Niech zadzwoni do Donalda, oni bronią swoich złodziei.
***** PO12:43, 03.10.2023
Ładnych masz kumpli redaktorku! Swoją drogą tak się ze..macić za takie marne grosze? No tak Września 😭🤣
toms01:05, 04.10.2023
Jak to nie ma z nim kontaktu? Może warto zajrzeć do redakcji Teleskopu TVPiS, bo tam teraz pracuje Pan Małecki
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wrzesnia.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz