Zamknij
REKLAMA

„Bitwa Regionów", czyli konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

13:35, 25.05.2022 | WP
Skomentuj
REKLAMA

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi organizuje konkurs. Celem jest promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa oraz we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i KRUS-em organizują konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich. 

Jako zadanie będzie trzeba przygotować tradycyjną potrawę regionalną (z wyłączeniem deserów), która jest charakterystyczna dla regionu działania danego koła gospodyń wiejskich.

Uczestnikami Konkursu mogą być koła gospodyń wiejskich oraz stowarzyszenia skupiające kobiety z terenów wiejskich, których celem statutowym działania jest m.in. promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, rozwój kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej, upowszechnianie i rozwój form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych. KGW muszą posiadać osobowość prawną i własny rachunek bankowy zarejestrowany na ten podmiot. Mogą brać w nim też udział ten stowarzyszenia, które już wcześniej uczestniczyły we wcześniejszych edycjach konkursu.

Warunkiem udziału w Konkursie jest przesłanie przez osobę upoważnioną danego KGW w terminie do 31 maja 2022 r. formularza, do którego link jest dostępny [TUTAJ].
W treści Formularza zgłoszeniowego należy podać:
1) nazwę zgłaszanej potrawy, której dotyczy praca konkursowa;
2) imię i nazwisko osoby upoważnionej do reprezentowania KGW;
3) nazwę KGW zgłaszającego pracę konkursową;
4) nazwę powiatu, w którym działa KGW;
5) nazwę województwa, w którym działa KGW;
6) adres do korespondencji;
7) dane do kontaktu: e-mail i telefon;
8) adres strony internetowej lub kont na portalach społecznościowych KGW (pole nieobowiązkowe).

Zgłoszenie można przesłać wyłącznie drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Po jego wypełnieniu zgłoszenie trafi do Oddziału Terenowego KOWR właściwego ze względu na teren działania KGW.

Każde KGW może zgłosić do udziału w Konkursie wyłącznie jedną potrawę. W przypadku zgłoszenia więcej niż jednej potrawy konkursowej, KGW podlega wykluczeniu z udziału w konkursie.

Zgłoszone danie konkursowe nie może zmieniać się od I do III Etapu Konkursu.

Jeśli działasz w jakimś Kole Gospodyń Wiejskich, warto się zgłosić i spróbować swoich sił.

(WP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%