Zamknij

Ranking „Perspektyw”. Duży skok ZSTiO!

13.14, 12.01.2023 J.G Aktualizacja: 13.18, 12.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Miesięcznik „Perspektywy” opublikował ogólnopolski ranking najlepszych techników i liceów. Wszystkie wrzesińskie szkoły uplasowały się w nim wyżej niż rok temu.

Ranking „Perspektyw” tworzony jest od 25 lat. Zasady określa kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, komisji ds. kształcenia i dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych. Przewodniczącą jest prof. Barbara Marcinkowska, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.W przypadku techników pod uwagę brane były wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Jeżeli chodzi o technika najwyższą pozycję wśród wrzesińskich szkół zajęło ZSP, które uplasowało się na 43. miejscu w kraju. W ubiegłym roku szkoła znajdowała się na 53. miejscu.

Do góry poszybowały noty ZSTiO. Szkoła z pozycji 101., którą zajmowała w 2022 roku, wskoczyło na 50. miejsce.

W zestawieniu znalazł się także Zespół Szkół Zawodowych nr 2, w którym działa technikum logistyczne. Szkoła uplasowała się na 403 pozycji.

Liceum Ogólnokształcące im. Sienkiewicza zajęło 358 miejsce w kraju. W ubiegłym roku ogólniak znajdował się na 420 miejscu.

Jeszcze lepiej wyglądają wyniki w rankingu wojewódzkim. ZSP zajęło 4. miejsce w regionie, ZSTiO - 5, z ZSZ nr 2 - 32. LO im. Sienkiewicza jest 28 w Wielkopolsce wśród liceów.

Fot. Facebook/ ZSTiO

(J.G)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

M.K.M.K.

6 0

A jak zdawalność matury z matematyki w ZSTiO?? Tak jak co roku czyli bardzo źle ?? 16:15, 12.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%