Zamknij

Kulturalny rozkład jazdy na październikowy weekend

14:53, 22.10.2021 | J.G
Skomentuj
REKLAMA

Największym wydarzeniem tego weekendu zapewne będą niedzielne targi Rolnicza Jesień, ale polecamy Wam też ciekawe spotkanie autorskie i historyczny spacer.

Już dziś (22 października) o 18.30 w Muzycznym Poddaszu w Kołaczkowie (Pałac Reymonta) odbędzie się spotkanie autorskie z naszym redakcyjnym kolegą Filipem Biernatem autorem książki „Historia Tonsilu”. Podczas wydarzenia będzie można kupić drugie wydanie opracowania na temat słynnego wrzesińskiego zakładu.

W niedzielę (24 października) o 10.00 rozpoczynają się jubileuszowe 30. Targi Rolnicza Jesień. Wystawcy rozłożą swoje stoiska na terenie ZSTiO oraz przy Kaliskiej, Legnickiej i Opieszynie. W programie liczne atrakcje i wystawy.

Na 12.00 zaplanowano degustację wielkiego tortu.

Zwróćcie uwagę na stoisko ze słodkościami dla małej Olgi Miśkiewicz. Będzie przy nim można spróbować pysznego, domowego ciacha wpłacając przy okazji datek na rzecz dziewczynki, która walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni. Na leczenie Olgi potrzeba aż 9,5 mln zł. Każdy z nas może dorzucić swoją cegiełkę od skarbonki małej.

Tego samego dnia Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich organizuje akcję „Zapal znicz pamięci”. Uczestnicy wybiorą się pod pomnik w Dębinie upamiętniający miejsce straceń z czasów II wojny światowej. Zbiórka o 12.00 przy kościele św. Ducha.

W niedzielne popołudnie w WOK-u zostanie wystawiona sztuka „Wieczór panieński plus” z Katarzyną Skrzynecką. Bilety, niestety, są już wyprzedane.

W WOK-u można za to odbierać wejściówki na jubileuszowy koncert Wrzesińskiej Orkiestry Dętej, który zaplanowano na 20 listopada.

Wcześniej 7 listopada gratka dla fanów piosenki poetyckiej. 7 listopada we Wrześni wystąpi Raz, Dwa, Trzy.

(J.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

BaryłaBaryła

2 2

Informacja z sąsiedniego powiatu. Starosta z dobrej zmiany odwołany już mieli go serdecznie dość 06:37, 23.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

11Player11Player

0 0

Nie mieliście lepszego zdjęcia z Targów? 09:39, 24.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%