15 stycznia, w ósmą rocznicę śmierci Michała Witolda Gajdy odbędzie się wieczór ze wspomnieniami i poezją.
Na spotkanie zapraszają Klub Twórczości Różnej „Coś innego” oraz ZSTiO, szkoła, w której przez lata pan Michał uczył historii.
Wydarzenie rozpocznie się o 18.00. Wstęp na nie jest wolny.
Jak zapowiadają organizatorzy spotkanie będzie okazją do odkrywania wierszy z najnowszego tomiku pana Michała Miejsce zdarzenia.
Poniżej biogram poety przygotowany przez ZSTiO:
Michał Witold Gajda (1959-2017), wrześnianin. Z wykształcenia i powołania był nauczycielem historii. Najdłuższy okres życia zawodowego (30 lat) związał z naszą szkołą czyli Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. gen. dr. Romana Abrahama we Wrześni. Tu też zyskał miano przyjaciela młodzieży, mentora i przewodnika, który dzięki swojej pasji, otwartości i krytycznemu myśleniu potrafił rozbudzić w młodych ludziach ciekawość świata i zainteresowanie historią.
Pisał od ponad 40 lat, głównie poezję, ale również opowiadania i gawędy. Po wielu latach tworzenia "do szuflady" w 2010 r. zaczął publikować swoje utwory, początkowo na portalach poetyckich, gdzie na dłużej zagościł w prowadzonym przez Tomasza Kowalczyka "Ogrodzie Ciszy". Był członkiem kaliskiego Stowarzyszenia Promocji Sztuki "Łyżka Mleka" oraz pomysłodawcą i jednym z założycieli Stowarzyszenia Twórców Regionalnych "EKA" we Wrześni. Jego wiersze zdobywały liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach poetyckich w całej Polsce. Wydał trzy tomiki poezji "Cztery strony roku. Ostrów” (Kraków, 2012), „Zabawa w samotność” (Koszalin, 2015) oraz "Samospełniająca się przepowiednia" (Koszalin, 2017). Ostatni dotarł do autora dwa dni przed jego przedwczesną śmiercią. M.W. Gajda spoczywa na cmentarzu komunalnym we Wrześni. Jego wychowankowie co roku odwiedzają grób swojego "kapitana" (jak go nazywali).