Zamknij

Historie opowiedziane tańcem. Folklor z całego świata ponownie we Wrześni

01.33, 17.08.2022 J.G.
Skomentuj
REKLAMA

Po dwóch latach przerwy folklor z całego świata znów zagościł we wrzesińskim amfiteatrze. 

W Wielkopolsce trwa właśnie  XX Światowy Przegląd Folkloru „Integracje”. Główną ideą imprezy, którą organizuje Zespołu Tańca Ludowego „Poznań” AWF, jest spotkanie ludzi zakochanych w muzyce ludowej. Na przegląd zjeżdżają zespoły z całego świata, które wymieniają się doświadczeniami i poznają swoje kultury. Co roku uczestnicy koncertują w kilku miastach naszego regionu. Od kilku lat na trasie „Integracji” jest też Września.

Uczestnicy „Integracji” wystąpili u nas 16 sierpnia. Wrześnianie mogli podziwiać zespoły z Turcji, Ekwadoru, Serbii, Kolumbii i Słowenii. Koncert poprzedziły krótkie, ale bardzo radosne warsztaty tańca z zespołem z Turcji. Tancerki tancerze dali z siebie wszystko dzieląc się uśmiechem i wspaniałą energią. 

Zgodnie z tegorocznym hasłem przeglądu, które brzmi „Historia jak z obrazka”, każdy zespół śpiewem i tańcem przedstawił własną opowieść. Choć trochę zabrakło przybliżenia publiczności z jakimi zwyczajami i obrzędami związane są poszczególne tańce, to na poziomie emocji każdy mógł zrozumieć prezentowane muzyczne historie. 

W tym roku przegląd obchodzi 20. jubileusz. Jego obchody przesunięto o dwa lata ze względu na pandemię. 

Oprócz koncertów w programie festiwalu są wieczory narodowe, msza ekumeniczna oraz warsztaty haftu koralikowego. Całość zakończy się  21 sierpnia, o 21:00, koncertem finałowym na Polanie przy ul. Strzeleckiej w Swarzędzu. Polecamy serdecznie wszystkim, którzy mogą się wybrać.

 

 

(J.G.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

LukiLuki

3 0

Kto jest odpowiedzialny za promocję takiego festiwalu? Żadnej reklamy na mieście ani w internecie ! Żal mi tych tancerzy , że muszą tańczyć przy pustej widowni 13:24, 17.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

J.GJ.G

0 0

U nas na portalu była zapowiedź, ale właściwie dowiedzieliśmy się sami w ostatniej chwili z małej wzmianki na stronie gminy. Pewnie informacja nie zdołała dotrzeć do większej grupy odbiorców Żeby znaleźć godzinę występu trzeba było na poszperać, bo w ogłoszeniu jej nie bylo. Nie było też plakatów. Za promocję odpowiada organizator. Postaramy się odezwać do niego, aby w przyszłym roku wcześniej uzyskać info ze źródła i rozpromować wydarzenie. Warto, bo zespoły są naprawdę wspaniałe! 18:39, 17.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%