Zamknij

Wrześnianka radykalnym głosem młodych na kongresie Nowej Lewicy

11:21, 11.10.2021 | D.I
Skomentuj
REKLAMA

Oliwia Jankowiak z Wrześni była jedną z liderek kongresu zjednoczeniowego Wiosny i SLD, czyli Nowej Lewicy. 19-latka w imieniu swoich rówieśników domagała się „natychmiastowych, gruntownych i radykalnych zmian” w kluczowych sferach społecznych i gospodarczych.

Kongres odbył się 9 października w Warszawie przy udziale 1200 delegatów. Jednym z głównych akcentów spotkania było wystąpienie młodych działaczy, Oliwii Jankowiak z Wrześni i Kacpra Krakowiaka z Warszawy. Wrześnianka skupiła się na edukacji, sądownictwie, aborcji, dyskryminacji mniejszości seksualnych i ochronie środowiska.

O. Jankowiak skrytykowała działalność ministra edukacji określając go jako „homofoba i mizogina”, poza tym domagała się m.in. legalnej, bezpłatnej aborcji do 12 tygodnia ciąży, zmiany definicji gwałtu w oparciu o świadomą zgodę, legalizacji związków partnerskich i małżeństw dla par jednopłciowych, adopcji dzieci dla par jednopłciowych, karania za dyskryminację na tle orientacji seksualnej i tożsamości płciowej oraz rezygnacji z węgla do 2030 roku. 

– Wszystkie te obszary wymagają natychmiastowych, gruntownych i radykalnych zmian! I ja chcę tych zmian teraz i dlatego mówię o tym głośno! Bo nie ma czasu na półśrodki, bo to nie są tematy zastępcze, bo nasze życie nie jest tematem zastępczym! – przemawiała wrześnianka.

Na koniec młodzi działacze skrytykowali działania rządu wobec kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią i zaprosili na scenę swoich kolegów z transparentem o treści: „Żaden człowiek nie jest nielegalny!”.

Połączone wystąpienie Oliwii Jankowiak i Kacpra Krakowiaka spotkało się z owacjami na stojąco i osobistymi gratulacjami ze strony liderów Nowej Lewicy, Włodzimierza Czarzastego i Roberta Biedronia. Z kolei współprowadząca kongres Anna Maria Żukowska podsumowała:

– Wow, to był mocny przekaz. Jestem głęboko przejęta tymi wystąpieniami. Wierzę, że Oliwia i Kacper będą kiedyś mieli wpływ na politykę w Polsce.

Dodajmy, że na kongresie obecni byli także inni przedstawiciele Lewicy z powiatu wrzesińskiego – m.in. Leszek Stawicki, Maciej Głowacki (na zdjęciu poniżej) oraz Andrzej Wnuk.

Pełna treść wystąpienia wrześnianki poniżej:

– Cześć, nazywam się Oliwia Jankowiak, mam 19 lat i uczę się w technikum weterynaryjnym we Wrześni. Jestem tutaj, bo chcę zmiany. Bo Polska wymaga zmiany, bo Polska musi stać się krajem przyjaznym i otwartym. Fundamentalną kwestią w życiu każdego młodego człowieka jest edukacja, a edukacja w Polsce jest w tym momencie w opłakanym stanie. Ministrem edukacji jest homofob i mizogin, chcący nas uczyć cnót niewieścich. Uczniowie mają dosyć wpajania utartych schematów i określonych ram. Chcemy mniej teorii i więcej praktyki. Chcemy edukacji seksualnej dostosowywanej odpowiednio do wieku, tak by nabierać samoświadomości w sferze intymnej i wiedzy na temat stawiania i respektowania granic.

W zeszłym tygodniu zadzwoniła do mnie moja młodsza siostra. Niemalże płacząc do słuchawki poprosiła, żebym odebrała ją ze szkoły. Miała plecak tak ciężki, że bała się, że nie dojdzie do domu. Szkoła powinna zapewniać komfort uczniom i uczennicom, bo szkoła to nie jest więzienie, ani wojsko.

Opowiem teraz o łamaniu praw kobiet. Trybunał Konstytucyjny zmusił nas do wyjścia na ulice. Z zewnątrz było widać, że jesteśmy wściekłe, co jednak działo się wewnątrz, kiedy wracałyśmy ze strajków, próbując wrócić do normalnego życia? To się tak nie niosło w mediach. Sama popadłam w nieco ponad trzymiesięczny głęboki epizod depresyjny. Czułam się bezsilna, bezradna, byłam po prostu przerażona. Strajki się skończyły, rządzący nie wysłuchali naszych próśb, a ja z depresją zostałam. Dlatego żądamy legalnej, bezpłatnej aborcji do 12 tygodnia ciąży, bez żadnych pseudokompromisów rzucanych nam jak ochłapy. Bo w tej kwestii nie ma miejsca na dyskusję pomiędzy panami w garniturach, a panami w sutannach.

Nieco ponad rok temu wyautowałam się jako ofiara gwałtu. Od tamtego momentu staram się czynnie wspierać inne ofiary przemocy seksualnej. Wyroki sądów w kwestii przemocy seksualnej są skandaliczne. Przemocowcy są głaskani po głowach, kiedy to ofiary powinny dostawać wsparcie. Dlatego żądamy zmiany definicji gwałtu. Powinna się ona opierać na braku świadomej zgody, bo tylko „tak” oznacza świadomą zgodę.

Ofiarami innej przemocy, przemocy systemowej, jest w Polsce grupa osób LGBT+. Osoby te nie mogą w Polsce wziąć ślubu. Mogą to zrobić za granicą, ale po powrocie ich akt małżeństwa nie będzie respektowany przez polskie prawo. Znam mnóstwo osób, moich przyjaciół i przyjaciółek, który bardzo się kochają, tworzą szczęśliwe związki, kochające się pary, ale nie mają możliwości zawarcia małżeństwa, bo władzy wydaje się, że wie lepiej, co jest dla nich dobre, chociaż w tym przypadku, co jest dla nich złe.

Dlatego żądamy związków partnerskich i małżeństwa dla par jednopłciowych na takich samych prawach i warunkach jak u par różnopłciowych. Chcemy móc adoptować dzieci, móc odwiedzać osoby partnerskie w szpitalach i uzyskiwać niezbędne informacje medyczne na ich temat, kiedy tego wymaga sytuacja. Chcemy życia bez przemocy i dehumanizacji z zewnątrz, bez wyzwisk od „ideologii, zarazy, dewiantów”. Dlatego należy karać za nawoływanie do nienawiści i dyskryminację na tle orientacji seksualnej i tożsamości płciowej. Bo każdy z nas ma prawo kochać.

Wszystkie te postulaty są ważne i wymagają jak najszybszego wprowadzenia, ale nie wprowadzimy ich na martwej planecie. Żądamy osiągnięcia przez Polskę neutralności klimatycznej. Koniec z węglem do 2030 roku. Chcemy zieleni, a nie betonozy. Koniec z wycinkami zdrowych, kilkudziesięcioletnich drzew dla głupiego widzimisię samorządowców. W kwestii ochrony klimatu i środowiska musimy słuchać specjalistów klimatycznych i osób aktywistycznych Bo nie ma planety „B”.

Edukacja, praca, rodzina, mieszkanie, klimat. Wszystkie te obszary wymagają natychmiastowych, gruntownych i radykalnych zmian! I ja chcę tych zmian teraz i dlatego mówię o tym głośno! Bo nie ma czasu na półśrodki, bo to nie są tematy zastępcze, bo nasze życie nie jest tematem zastępczym!

Fot. Nowa Lewica, Lewica Września

Czy zgadzasz się z postulatami Nowej Lewicy i Oliwii Jankowiak?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:
zdecydowanie tak 21%
raczej tak 7%
zdecydowanie nie 60%
raczej nie 9%
trudno powiedzieć 4%
(D.I)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (73)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Serio WW? Serio WW?

36 22

Nie macie o czym pisać? Najpierw TessGołebiowska główna krzykaczka maciczna oddawała hołdy i pisała o wielkiej NOWEJ LEWICY 😂😂 śmiech na sali i Lewica i Pani powyżej, nie wiem co Oni chcą wnieść? Liderka? Jaka kur*a liderka!!!! Chyba w stylu „mam 15 lat, chce się ruch*ć i mieć WOLNOŚĆ, RÓWNOŚĆ, DEMOKRACJĘ”…. Kiedy Ci ludzie zrozumieją? Dlaczego ktoś takie twory wspiera…. Pozostawiam to bez…. A szkoda strzępić ryja, jak to powiedział jeden inwigilowany 11:41, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Twój dickTwój dick

33 18

"Chyba w stylu „mam 15 lat, chce się ruch*ć i mieć WOLNOŚĆ, RÓWNOŚĆ, DEMOKRACJĘ”…. "; I to wszystko na koszt podatników? A lalka będzie się tylko ru**ć i usuwać na nasz koszt? Krótkie hasło #wy...lać!!! 11:47, 11.10.2021

Odpowiedzi:6
Odpowiedz

Baaa dokładnie Baaa dokładnie

13 5

I tak nie się cieszą… krzyczeliby i wyszli ja ulice Francji czy Belgii to byłyby Pały, armatki wodne i inne dodatki…. A tak to mogą krzyczeć! Ja tez krzyczę #WYPIER**LAJ LEWICO wraz z wszystkimi „LIDERAMI” 11:57, 11.10.2021


ŁejeryŁejery

6 8

Kolejny żałosny komentarz Twojego autorstwa. Ale widze ze na tym forum sporo trollujesz 12:37, 11.10.2021


Twój dickTwój dick

9 4

„ Ale widze ze na tym forum sporo trollujesz …”; piszę pod konkretnymi tematami! Tam gdzie wlewa się wszelkie lewactwo! We Wrzesińce i lokalnym szmatławczyku! No cóż „wolność wypowiedzi” szczególnie tutaj! 🤣 13:13, 11.10.2021


Twój dickTwój dick

10 3

„ Ale widze ze na tym forum sporo trollujesz”; dodam jeszcze, że bolszewika i lewaka szczególnie nie …. cierpię 🤣 tak z całego serca! I zacytuję Biernata; „i co mi zrobisz? 🤣 13:17, 11.10.2021


StanleyStanley

2 7

Widać że nic nie rozumiesz z tej wypowiedzi,ot gimbaza zabrała głos! 16:18, 11.10.2021


ladyboyladyboy

1 5

Doznania z Twoim proboszczem, dają o sobie znać🙂 19:39, 11.10.2021


KermitKermit

25 17

"Dlatego należy karać za nawoływanie do nienawiści i dyskryminację na tle orientacji seksualnej i tożsamości płciowej..."; jakie to wzruszające! Jaką tożsamość ma dzisiaj to "coś" na zdjęciu zatem? 🤣🤣🤣 11:48, 11.10.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

pewnie 69 odmianępewnie 69 odmianę

15 1

TRANSHelicopter albo TRANSgargamel albo inne TRANS ABCDEFG…XYZ LGBTQ+ rzygam 🔥🔥 12:00, 11.10.2021


StanleyStanley

2 8

Trzeba mieć nieźle zryty mózg,aby błysnąć tak głupkowatym komentarzem!Nazwać innego człowieka ;to coś' może tylko zwykły bydlak 16:13, 11.10.2021


KermitKermit

6 2

@Stanley; zapraszam na Twitter tej pani. Poczytaj a następnie przeproś tutaj komentujących! 19:10, 11.10.2021


Komuchom mówię nieKomuchom mówię nie

32 14

To, że Czarzasty, stary komuch potrafi zawrócić w głowie młodej lalce wcale się nie dziwię! Ale Biedroń? 🤣🤣🤣 11:53, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ReszkaReszka

26 14

"Chcemy edukacji seksualnej dostosowywanej odpowiednio do wieku, tak by nabierać samoświadomości w sferze intymnej..."; a jak tam wyniki w nauce? Język polski, matematyka, przedmioty zawodowe? Samoświadomie... 11:57, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ANALFABETA+ANALFABETA+

29 13

Lewactwo jak zwykle zmienia świat w czyimś imieniu dopóki kasa się nie skończy. 12:01, 11.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ripalikripalik

2 5

Widać, żeś Ty wtórny analfabeta, bo nie widziałeś wieprzka Sasina, który zrobił z publiczną kasą niezłą demolkę. Biedne parabanki Skoki i potrzeby małego karła ze spółeczką, która ze srebrem ma niewiele wspólnego. 19:37, 11.10.2021


nie wie ilenie wie ile

26 9

dwa plus dwa to nie dziwne, że jej edukacji seksualnej potrzeba 12:03, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dziwne, żeDziwne, że

17 5

Biernat nie wkleił tego „wiekopomnego” artykułu! Czyżby odbierał wolne za wypad na warszawską protestację? 👎 12:14, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Całym sercem z TobaCałym sercem z Toba

14 29

Brawo Oliwia 12:35, 11.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

FizykFizyk

7 6

"Całym sercem..."? Sercem? 🤣 12:46, 11.10.2021


KopyrajtKopyrajt

10 30

Widać, ze młodzi ludzie są mądrzejsi niż ci dziadersi z tego forum. Do Was młodzi należy przyszlosc 12:39, 11.10.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Dziaders tak zwanyDziaders tak zwany

18 6

I do mamusi po pieniążki bo z fejsa kasy ni ma? 🤣🤣🤣 #[email protected] 12:58, 11.10.2021


racjonalistaracjonalista

3 7

To nie dziadersi, to zwykłe pospolite dziady 20:03, 11.10.2021


NajemcaNajemca

21 4

"...adopcji dzieci dla par jednopłciowych..."; Biedroń; napisałbym pie....l się ale chyba ... ! Napiszę wasze ulubione hasło #wyp...ać!👎 12:50, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AntoniAntoni

22 3

Ci "panowie" na zdjęciu są parą? 12:51, 11.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

rendirendi

1 5

Zazdrościsz🤠 20:00, 11.10.2021


LucekLucek

6 10

Najemca- kanalie jedne zdradzieckie mordy. czyje to ulubione hasło ? 13:00, 11.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NajemcaNajemca

11 2

Marty Lempart? 🤣🤣 13:01, 11.10.2021


ChecaCheca

15 3

"przy udziale 1200 delegatów"; ale musiał być gang-bang 🤣 to dlatego Biernat zniknął? 13:00, 11.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

obieżyświatobieżyświat

1 5

W pielgrzymkowym namiocie może się również wydarzyć, tyle... że wśród kolegów. 20:10, 11.10.2021


ZbychuZbychu

17 2

Jak pojawi się owłosienie ..... to do partii, rządu, Brukseli. Zawsze to ciepła posada, załatwić coś można, po krótkim czasie okazały majątek, zwiedzanie świata, a później dobra emerytura. Niech pracują pozostali za 2800 brutto. 13:01, 11.10.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

LucekLucek

4 4

Masz pojęcie ile emerytury będzie miał Rychu nazywany obatel 13:12, 11.10.2021


ZbychuZbychu

2 5

1250,88 zł ? 13:32, 11.10.2021


ZbychuZbychu

3 3

Widzę, że nie wszyscy właściwie reagują na moje szyderstwo odnośnie podanej kwoty emerytury 15:17, 11.10.2021


LucekLucek

3 12

Najemca- chlałeś ? Spadaj do barłogu trzeźwieć 13:09, 11.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Najemca Najemca

6 2

Powtarzasz się dość często! Brak argumentacji czy po prostu słownictwa? 🤣 13:19, 11.10.2021


LucekLucek

3 12

Najemca- jak podaje jeden z portali internetowych ceny gazu w ciągu roku wzrosły o 941 procent. Co masz do powiedzenia wielbicielu dobrej zmiany ? 13:24, 11.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NajemcaNajemca

8 2

Nudny jesteś @Lucek; zapewne Kaczyński sobie usiadł i podniósł! A twoje"jak podaje jeden z portali..." żałosne! Widocznie nie posiadasz własnego zdania! Tekst z pijalni piwa? Czasem przechodzę obok tej na Chrobrego! I takie prostackie teksty z tamtąd dochodzą! 🤣 13:40, 11.10.2021


Kacper MiszungKacper Miszung

23 3

Ilu uchodźców przyjmie panienka pod swój dach? Inżyniera, architekta, lekarza? Darcie ryja, patetyczne hasełka a płacić ma każdy z nas? Szczyt żenady! 👎 13:46, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kacper MiszungKacper Miszung

16 2

Czy doczekam się odpowiedzi tutaj czy zapytać na ulicy? 13:48, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nawetnawet

22 7

młody wiek tej lewaczki nie usprawiedliwia jej glupoty i naiwności 14:06, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LolekLolek

27 7

Jednak lewactwo to stan umysłu. Niech się leczy! 14:09, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

alekalek

5 20

część komentarzy trzyma poziom = września, wiocha, pijaczyna, złodziej, patyryjota..... 14:54, 11.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KalekKalek

17 4

O "Lewicy" piszesz? Prawie wszystko się zgadza 🤣 za wyjątkiem patriotyzmu 🤣 15:07, 11.10.2021


LucekLucek

2 8

Najemca- brak argumentów to bredzisz o nudności. 15:27, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StanleyStanley

7 17

Stanisław Lem powiedział kiedyś;dopóki nie wynaleziono internetu,nie wiedziałem,że w Polsce mamy tylu idiotów;-jak widać po większości komentarzy tutaj Września ma ich sporo! 16:36, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LucekLucek

2 9

Najemca- nadchodzą gigantyczne podwyżki cen paliw. Co masz do powiedzenia wielbicielu dobrej zmiany 18:10, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KuśkaKuśka

23 5

Panienka najwyraźniej w głowie ma coś wielkości orzecha laskowego... jak cała ta lewica. Nie należy podcinać korzeni, z których się wyrasta, miłości do Ojczyzny i wiary, którą przekazali nam przodkowie. 18:17, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LucekLucek

1 10

Kuśka- nadchodzą gigantyczne podwyżki cen paliw. Co masz do powiedzenia wielbicielko dobrej zmiany. 18:24, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Redakcjo;Redakcjo;

9 2

"Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu."; jednym wolno bo są w "Partii" (jakiejś tam!) innym nie wolno napisać własnego zdania? Liczy się dla was tylko ten, który wydaje się w danej chwili "mocniejszy" ponieważ "Partia" się za nim wstawi? Liczycie się tylko z tymi, którzy zapłacą za reklamę? Pamiętam nagłe zniknięcie artykułu o pewnej "podwrzesińskiej firmie", która nie płaci poddostawcom a kilka minut później bałwochwalczy "artykuł sponsorowany"? Cali wy! 19:16, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

liberałliberał

3 12

Powsadzać to całe napływowe prawactwo w bydlęce wagony i wywieźć w te ich strony (tj. Łódzkie - tam się zaczynało Generalne Gubernatorstwo). Może trochę dalej, do takiego bytu jak Podkarpacie. Trzeba by było do pomocy wezwać Bundeswehrę - niech wydzielą jakieś Kommando, do przeprowadzenia takiej akcji. Razem powinniśmy dać radę. 19:22, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pierwszy komentarz „Pierwszy komentarz „

13 4

WYPIER***AJ 19:25, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zdegustowanazdegustowana

7 8

Ostatnio czuje się tu we Wrześni i w okolicach bardzo brzydkie zapachy. Gdzie jest komunalka czy sanepid? - pytam się. Nie wierzę w to, aby docierały aż tak daleko, z tej zawilgoconej, stęchłej meliny zwanej Nowogrodzką. 19:56, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do @zdegustowanaDo @zdegustowana

13 5

Lalka dołącz do wiosno-lewicy i się daj porządnie wy...ć! Jeżeli ktokolwiek zechce takie dziwadło 🤣 20:22, 11.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dżentelmendżentelmen

1 7

A Ty idź ze swoim kumplem na Lipówkę, nie musisz tam zaśmiecać trawników swoimi kondomami - w ciążę przecież nie zajdziesz. 20:48, 11.10.2021


ehhhehhh

14 3

Po co Wam aborcja(?) - pomyślcie o eutanazji... 00:56, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

oooooo

13 2

Kochani lewacy, gumki wychodzą taniej i zdrowiej niż aborcja oraz jej efekty, nawet pigułki są zdrowsze od zabiegu... 01:00, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

emerytemeryt

15 2

panienka ucz sie historii polski historii polski co ty mozesz wiedzieć o polsce patriotach ucz sie lepiej do``matury`` 06:23, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LucekLucek

3 7

ooo- nie zmuszaj kobiet do rodzenia kalekich dzieci. A co masz do powiedzenia na temat pierwszego skrobaka Polski obecnie wielkiego obrońcę życia poczętego. 06:27, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LucekLucek

2 4

emeryt- historii Polskiej tej na nowo pisanej ? 08:54, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LucekLucek

1 4

dżentelmen- przybliż temat co takiego na tej Lipowce się wyprawia. 10:39, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ETIETI

6 2

Czy we Wieśni powstały już "homokomanda"? Tak już popularne w Wawie? „Niniejszym mianuję cię homokomandosem”. 🤣🤣🤣 Noż yebłem🤣🤣🤣 11:56, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WesleyWesley

3 1

Teraz konkursik; I kto to powiedział; "Kłamstwo i oszustwo jest kamieniem węgielnym połączenia Wiosny i SLD"? 13:14, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Czytelnik.Czytelnik.

3 2

Żeby się nieokazało że zaszła w ciąze po tym kongresie młodych ten nasz kwiatuszek z wrześni🙂🙂 18:22, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GNLSGNLS

5 1

Głosem młodych? Wszystkich młodych? Dobre sobie. Przestańcie wmawiać, że każdy bezrefleksyjnie popiera postulaty lewactwa, bo tak NIE jest. 19:18, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GeniuGeniu

0 2

Czytelnik- znajomy opowiadał jak jedna panienka zaszła w ciążę idąc jako pielgrzym. Co o tym sądzisz ? 13:21, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

luksluks

2 1

ale kabaret cyrk lewicy lewaków ale cyrk 05:18, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GeniuGeniu

0 0

luks- z jakiego powodu tak radośnie rechoczesz że będą gigantyczne podwyżki cen gazu i paliw ? 05:59, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MARCIN StMARCIN St

1 3

Dobra robota Oliwia!!!!walcz z tym ciemnogrodem wrzesinskim!!!
Widać w komentarzach że niby WLKP a prostactwo jak z Podkarpacia. Polska PATOLA-o losie kobiet wypowiadają się zakomplesieni podbiurkowi ONANISCI!!!
Taka Polska właśnie...
WALCZ DZIELNIE!!!! 12:34, 16.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PopekPopek

1 1

Co ta ziemia wydała za owoce... strach pomyśleć. Dziecko, módl się o zdrowie, bo o rozum za późno. 11:18, 18.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

StanleyStanley

0 0

No raczej Ty pomódl się o rozum,bo brak ci go kompletnie! 17:19, 18.10.2021


REKLAMA
0%