Zamknij

Czar starych piosenek. Klimatyczny koncert Moniki Borzym

02:19, 17.07.2021 | J.G
Skomentuj
REKLAMA

Nastrojowe piosenki z lat 30. zabrzmiały w kolejnej odsłonie jazzowych piątków.

16 lipca na wrzesińskim rynku wystąpiła Monika Borzym, soulowo-jazzowa wokalistka, która szczególnym sentymentem darzy dwudziestolecie międzywojenne i Warszawę. Młoda artystka z towarzyszeniem pianisty Krzysztofa Dysa zabrała widownię w podróż w czasie i sprawiła, że na rynku można było poczuć się jak na przedwojennym dancingu. 

Zabrzmiały piosenki Warsa i Petersburskiego z tekstami Hemara i Tuwima. Publiczność usłyszała m.in. „Na pierwszy znak” „Pokoik na Hożej” czy „Warszawo, moja Warszawo”.

Koncert przyciągnął dużą grupę wrześnian, choć nie wszyscy skupiali się na słuchaniu. Gwar z widowni momentami zagłuszał muzykę. Mimo tego wykonawcy dali z siebie wszystko. Monika Borzym dała się poznać nie tylko jako utalentowana wokalistka o niezwykłej barwie głosu, ale też bezpośrednia, otwarta osoba zagadująca dzieci biegające po rynku. 

Za tydzień na rynku wystąpi Nula Stankiewicz, wokalistka łącząca jazzowe aranżacje z poezją.

 

(J.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

CheckCheck

5 0

"Gwar z widowni momentami zagłuszał muzykę."; to tzw. "wrzesińska kultura" 🤣 09:35, 17.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bobo

5 1

do tego jest Amfiteatr, a nie kulturę wciskają na rynku gdzie dresy i blachary, a na Amfik disco polo i śląskie szlagiery. Zamieńcie lokalizacje, wszyscy będą zadowoleni. Muzyki będzie można posłuchać, a piwko będzie lało się strumieniami. 09:50, 17.07.2021


taki tamtaki tam

3 0

kulturę to trza zachować wszędzie, a nie tylko w "wyznaczonych miejscach". Kiedyś np. gdy się szło do kina to mało kto zakłócał ciszę. Dziś głośniki na ... aż ściany wygina, a uszy wgniata w środek. Odgłosy żarcia siorbania dookoła ehh cywilizacja nofoczesna i podstępowa. Widno tacy kulturalni nofocześni i ... na tym rynku... 14:34, 17.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%