Zamknij

Budowa mostów tymczasowych – kiedy ma sens i kto powinien się tym zająć?

11:58, 26.02.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 11:59, 26.02.2024

Podczas remontów dróg albo infrastruktury publicznej coraz częściej konieczne jest wykonanie dodatkowego miejsca, w którym piesi, rowery, a nawet samochody będą mogli bezpiecznie poruszać się z punktu A do punktu B. A zatem budowa mostów tymczasowych niekiedy jest niezbędna, szczególnie kiedy prace odbywają się nad zbiornikiem wodnym.

Nowoczesne technologie wykorzystywane w budownictwie umożliwiają szybkie wznoszenie konstrukcji, które służą m.in. do usprawnienia poruszania się pieszych i pojazdów. Profesjonalna budowa mostów tymczasowych to usługi, które cieszą się stale rosnącą popularnością. Zobacz, dlaczego warto inwestować w takie rozwiązania i kto je przygotowuje.

Kompleksowa budowa mostów tymczasowych – kiedy to rozwiązanie ma sens?

Wykorzystanie usług profesjonalnej budowy mostów tymczasowych ma sens przede wszystkim wtedy, kiedy chcesz zapewnić swobodny przejazd pojazdów lub ruch pieszychw wybranym miejscu np.:

  • nad rzekami i zbiornikami wodnymi,
  • nad powierzchnią ruchliwej jezdni, która jest aktualnie w remoncie,
  • powyżej miejsc, gdzie pracują duże maszyny budowlane i przemysłowe.

Wszędzie tam, gdzie konieczne jest zapewnienie maksimum komfortu i bezpieczeństwa podczas poruszania się, warto zainwestować w sprawdzone konstrukcje tymczasowych mostów modułowych.

Jak przebiega budowa mostu tymczasowego – co warto wiedzieć?

Cała procedura wzniesienia konstrukcji mostu tymczasowego jest dość prosta i zajmuje znacznie mniej czasu w porównaniu do rozwiązań stosowanych przy klasycznej budowie mostów i wiaduktów.

Wzniesienie takiej konstrukcji przebiega następująco:

  1. Ocena stanu podłoża i otoczenia, aby dopasować jak najlepszy rodzaj tymczasowej konstrukcji.
  2. Przeprowadzenie obliczeń, które pozwolą na precyzyjne oszacowanie kosztów.
  3. Przygotowanie gruntu pod wzniesienie mostu tymczasowego, np. utwardzenie podłoża.
  4. Przywiezienie konstrukcji na miejsce i montaż.

W przypadku niewielkich mostów tymczasowych czas potrzebny na budowę to często nie więcej niż 1-2 dni. Po zakończonych pracach budowlano-montażowych trzeba wykonać testy i przeanalizować wyniki badań stabilności konstrukcji. Kiedy wszystko jest zgodneze specyfikacją, można oddać tymczasowy most do użytku.

Jakie mosty tymczasowe stosuje się w praktyce? Podsumowanie

Jest wiele odmian mostów tymczasowych, które wznosi się z gotowych modułów. To przede wszystkim ogromna oszczędność czasu, kosztów i gwarancja maksymalnego bezpieczeństwa w danym miejscu.

Najpopularniejsze mosty tymczasowe to wersje: belkowe, blachownicowe, panelowe, kratownicowe i zwodzone. W przestrzeni publicznej eksperci najczęściej stosują klasyczne mosty belkowe JSK-JBB, które wyróżniają się:

  • wieloletnią trwałością,
  • prostym montażem,
  • doskonałym udźwigiem.

Dodatkowo każdy most tymczasowy można wyposażyć w wiele praktycznych akcesoriówi dodatków, np. oświetlenie, system kamer czy nawet sygnalizację świetlną, dzięki czemu bezpieczeństwo uczestników ruchu jest utrzymane zawsze na najwyższym poziomie.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%