Kriolipoliza to nieinwazyjna i skuteczna metoda redukowania miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej. Dzięki bezbolesnemu zabiegowi możliwe jest zmniejszenie obwodów ciała. Kriolipoliza wykorzystuje wrażliwość komórek tłuszczowych na działanie niskich temperatur. Ochłodzenie adipocytów do -9 stopni prowadzi do ich niszczenia i uwalniania trójglicerydów, które są następnie metabolizowane i usuwane z organizmu. ,W Klinice Neonia posiadamy kriolipolizę w której wykorzystano szereg rozwiązań zwiększających efektywność zabiegu oraz poprawiających komfort.
Nadmiarowa tkanka tłuszczowa to problem nie tylko natury estetycznej, ale także zdrowotnej. Nie dziwi zatem, ze coraz więcej osób wyraża chęć utrzymania szczupłej sylwetki. Aby osiągnąć ten cel, niezbędne jest stosowanie odpowiedniej diety, a także regularna aktywność fizyczna. Niekiedy jednak pomimo usilnych starań pozostają depozyty tkanki tłuszczowej, których bardzo trudno jest się pozbyć. Zazwyczaj dotyczy to tłuszczu na brzuchu, biodrach czy nad kolanami. W takich sytuacjach najskuteczniejszym sposobem na wymodelowanie takich problematycznych partii ciała jest kriolipoliza. Jest to całkowicie nieinwazyjna procedura. W przypadku liposukcji wymagane było naruszenie ciągłości skóry, prowadzenie specjalnej kaniuli i odsysanie tkanki tłuszczowej. Był to zabieg bardzo inwazyjny, dlatego obecnie się od niego odchodzi. Przełomem było wprowadzenie technologii lipolizy iniekcyjnej - tu wymagane było jedynie nakłuwanie skóry w celu wprowadzenia preparatu aktywującego rozpad komórek tłuszczowych. Jednak dopiero kriolipoliza zrewolucjonizowała rynek zabiegów odchudzających i modelujących sylwetkę.
Zabieg kriolipolizy polega na oddziaływaniu niskiej temperatury na tkankę tłuszczową. Prowadzi to do nasilenia zjawiska lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych. Taki efekt można uzyskać w całkowicie nieinwazyjny sposób, nie wymagający naruszenia ciągłości skóry. Wystarczy przyłożyć głowicę aparatury do wybranego obszaru ciała, aby wkrótce po zabiegu móc cieszyć się nienaganną sylwetką.
Kriolipoliza polega na wychładzaniu komórek tłuszczowych w celu pobudzenia ich rozpadu. Aby proces ten był skuteczny, konieczne jest szybkie i równomierne obniżanie temperatury tkanki tłuszczowej. A aby proces był bezpieczny, powinien działać selektywnie na tkankę tłuszczową, nie oddziałując na skórę. Wszystkie te wymagania uwzględnione zostały podczas opracowywania najnowszych technologii. Tym, co najbardziej wyróżnia nowoczesne technologie jest możliwość szybkiego i równomiernego schłodzenia tkanki tłuszczowej do temperatury -9 stopni oraz utrzymanie tej temperatury przez cały czas trwania zabiegu. To wraz ze zwiększeniem siły ssania aparatury o 20% sprawia, że podczas jednego zabiegu możliwe jest zredukowanie tkanki tłuszczowej nawet o 30%. Za wysoką skuteczność zabiegu odpowiada także możliwość wyboru spośród kilku różnych głowic o anatomicznym kształcie. W przypadku starych technologii nie ma takiej możliwości wyboru, a przecież logicznym jest, że likwidacja drugiego podbródka https://neonia.com.pl/likwidacja-drugiego-podbrodka/ wymaga zastosowania innej głowicy niż redukowanie tkanki tłuszczowej na udach czy brzuchu.
Kriolipoliza to zabieg prawie bezbolesny, polegający na przykładaniu głowicy do wybranych partii ciała. Aby zabieg był jak najbardziej efektywny, na 2-3 dni przed zabiegiem warto zwiększyć ilość wypijanych płynów. Zalecenie to należy kontynuować także po zabiegu. Należy także pamiętać o tym, aby przez kilka pierwszych dni po zabiegu unikać intensywnej aktywności fizycznej oraz opalania. Po zabiegu skóra może być jedynie lekko zaczerwieniona, jednak nie wymaga jakiejś specjalnej pielęgnacji.
Ponieważ nowoczesna kriolipoliza jest niezwykle skutecznym zabiegiem, niekiedy wystarczy jednorazowe poddanie się procedurze. Jeśli depozyty tkanki tłuszczowej są większe, wówczas konieczne może być powtórzenie zabiegu po upływie 2-3 miesięcy. Należy pamiętać, że ostateczny efekt nie jest zauważalny natychmiast po zabiegu, a dopiero po upływie dwóch miesięcy. Jest to czas potrzebny na rozpad adipocytów oraz usunięcie uwolnionego tłuszczu z organizmu. Aby efekty zabiegu były jak najlepsze, warto połączyć kriolipolizę z endermologiąhttps://neonia.com.pl/zabiegi-na-cialo/endermologia/ . Tego typu specjalistyczny masaż pobudza krążenie krwi i limfy, aktywuje metabolizm komórek skóry, ujędrnia ją oraz wspomaga usuwanie tłuszczu. A w celu jak najdłuższego utrzymania efektów zalecane jest regularne uprawianie sportu oraz stosowanie odpowiedniej diety.
Istnieje kilka sytuacji, które wykluczają poddanie się zabiegowi kriolipolizy. Na pewno zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Zabiegu nie należy wykonywać, gdy na skórze w miejscu planowanej kriolipolizy występują podrażnienia, stanu zapalne czy jakiekolwiek infekcje. Kolejne przeciwwskazania to zaburzenia pracy nerek czy wątroby, nowotwory, niewyrównana cukrzyca oraz padaczka. O tym, czy zabieg może być wykonany decyduje lekarz medycyny estetycznej podczas konsultacji przedzabiegowej.